Chytré náramky jsou v poslední době oblíbeným spotřebním zbožím. Na rozdíl od mnoha modelů chytrých hodinek sedí chytré náramky dobře i na útlém ženském zápěstí, jsou lehoučké, nepotřebují každodenní dobíjení, ale přesto poskytnou mnoho stejných služeb jako většina chytrých a drahých hodinek.

Design zaujme

Chytré náramky jsou obecně levnější a mnohdy i designově povedenější. Jedním z opravdu povedených modelů, který sluší každé ruce, je chytrý náramek Niceboy X-fit s GPS. Nabíjet jej musíte jen jednou za deset dní (při běžném provozu) a nepotřebujete k tomu ani nabíječku. Tělo náramku Niceboy X-fit s GPS je totiž zakončeno USB konektorem, který zastrčíte do počítače, do lampičky nebo do prodlužovačky, prostě kamkoliv, kde je USB konektor. Doba nabíjení je cirka 2,5 hodiny.

Náramek se zapíná na přezku, takže jeho uchycení na ruce je velmi pevné a spolehlivé. Ze spodní strany těla náramku najdeme monitor srdečního tepu, ale i pojistku na vysunutí těla náramku z pásku. Zde je schovaný nabíjecí konektor. A z toho i plyne, že náramek nemá vyměnitelné pásky za jakékoliv na trhu.

Displej je přes celoušířku náramku

Náramek se prodává v černé variantě, přičemž displej je přes celou jeho šířku. Celková úhlopříčka displeje je 0,96 palce a jedná se OLED obrazovku. Dotykové ovládání je v dolní části obrazovky, kde je vyobrazena zóna, která na vaše dotyky bude reagovat. Ovládání je kombinací dlouhých a krátkých dotyků a gest.

Chytrý náramek Niceboy X-fit s GPS je vodotěsný, jeho certifikace je IP67. To znamená, že s ním můžete do sprchy i do vany, ale plavání se obecně pro certifikaci IP67 nedoporučuje. Náramek dokáže sledovat 22 různých sportovních aktivit, jejichž podrobnosti se zobrazují v aplikaci, která je celá v češtině. Menu samotného náramku je anglicky. Ale doprovázeno symboly, takže vše snadno poznáte a pochopíte.

Má svou GPS

Důležitým prvkem je GPS modul. Chytrý náramek Niceboy X-fit s GPS umí nosit v paměti trasu až na 7 dní, bez toho, abyste měli mobil s sebou. Stačí náramek a trasa bude komplet zmapovaná. Díky náramku získáte data o vámi ušlé, ujeté nebo uběhnuté trase, vzdálenosti, o vaší rychlosti i tempu či o převýšení, které jste překonali. Podporováno je zobrazení trasy v Google mapách, s čímž se u fitness náramků tak často nepotkáte.

V aplikaci si můžete nechat zobrazit kompletní rozbor všech vašich aktivit. Náramek automaticky zobrazuje denní monitoring běžných aktivit, kterými jsou kroky, trasa a spálené kalorie. Automaticky je měřen i spánek nebo srdeční tep. U výkonových přehledů najdete například i aerobní vytrvalost, což u mnoha jednodušších sport trackerů chybí.

Zobrazí posledních 5 zpráv

Nebyl by to chytrý náramek, kdyby nebyl propjeníschopný s telefonem. Díky tomu můžete přímo do náramku dostávat notifikace z vašeho telefonu, a to ze všech aplikací, u kterých si to nastavíte. Vždy tedy budete vědět, že někdo volá, napsal zprávu nebo že vám přišel email. Náramek zobrazí posledních 5 zpráv, a to i s českou diakritikou. Tady vám možná bude chybět klasické dotykové ovládání, mezi zprávami je totiž nutné se proklikat jen pomocí jediného tlačítka.

Chytrý náramek Niceboy X-fit s GPS můžete použít jako dálkový ovladač vašeho telefonu. Konkrétně na přehrávání hudby a na spoušť fotoaparátu. Potěší i přehled aktuálního počasí a výhled na nejbližší hodiny.  Náramek sleduje fitness cvičení, běh, cyklistiku, jógu, spinning, švihadlo, plank, lyžování, turistiku a mnoho dalších.

Vhodný i na malá ženská zápěstí

Samozřejmostí je budík, schopnost najít telefon (pokud je v dosahu 10 metrů), upozornění na dlouhodobou neaktivitu. Díky velikosti dobře sedí i ženám. Design je unisex, takže si jej může pořídit kdokoliv, náramek je vhodný i pro mladší generaci a náctileté.

Chytrý náramek Niceboy X-fit s GPS komunikuje jak s telefony s Android, tak s iOS. Aplikace, ve které pak náramek nastavujete a se kterou provedete spárování náramku a telefonu, nese název Hi Move.

Co na něj uživatelé?

S GPS jsou mezi uživateli různé zkušenosti. Někteří si stěžují, že GPS se načítá dlouho. Nevýhodou jistě je, že u některých aktivit, jakými je například skate nebo lyžování, nelze použít GPS. Zde bychom čekali, že právě pro takové sporty byla do Nice Boy náramku GPS integrovaná.