Chytrý náramek Huawei Color Band A2 je drobným náramkem s poměrně velkými dovednostmi, když vezmeme v potaz poměr ceny a výkonu. Dokáže totiž měřit srdeční tep, počítat kroky nebo vypočítat spálené kalorie na základě realizovaných kroků a teplové frekvence.  Výpočet ušlé vzdálenosti je samozřejmostí.

Neuvěřitelně lehký

Náramek váží je 22g, takže ho na ruce nebudete ani vnímat. Je příjemně plochý, což znamená, že ani rukávy termotrika vám o něj nebudou zachytávat, posívat se na stav ušlých kroků nebo na hodiny venku v zimě, to bude také v pohodě, protože rukáv bundy snadno přes náramek přehrnete. Rozměry náramku jsou příjemně malé (š x v x h):: 46.8 mm x 20.5 mm x 11.2 mm (jde o údaj bez pásku).

Materiál náramku je polyuretan a k dostání je v několika barvách, z nichž nejoblíbenější mezi uživateli jsou černá a červená. Na zadní straně těla náramku najdete monitor tepu, také koncovky nabíjení. Chytrý náramek Huawei Color Band A2 se totiž musí nabíjet originální nabíjecí kolébkou, což je možná trochu komplikace pro ty, co častěji cestují. Baterie má kapacitu 95 mAh, vydrží 9 – 18 dní provozu, podle intenzity využití monitorování tepu. nabíjení zabere cirka hodinu a půl.

AMOLED displej

Horní část těla náramku nabídne samozřejmě displej, v tomto případě jde o 0,96 palcovou úhlopříčku. A to je dost pro zobrazení potřebných informací. AMOLED displej nabídne dobrou čitelnost i na slunci.

Displej je dotykový, což velmi usnadňuje ovládání náramku. Chytrý náramek Huawei Color Band A2 lze spárovat s telefonem nebo s tabletem, využít lze dokonce i Wi-Fi, přes kterou se do náramku dodávají aktualizace.

Novější Bluetooth

Když už jsme u Bluetooth, je nutné se zmínit, že je ve verzi 4.2, a to znamená, že nižší verze Bluetooth nebudou s náramkem komunikovat. Od verze Bluetooth 4.2 jde totiž o tzv. BLE, neboli Bluetooth Low Energy, které už nevysílá nepřetržitě, ale s přestávkami. Jenže starší verze si s onemi přestávkami prostě neporadí, ztrácejí spojení.

Spárování je sice podle výrobce možné s operačním systémem Android 4.4 a vyšším či s iOS 8.0 a vyšším, ale pozor právě na Bluetooth ve vašem telefonu. Chytrý náramek Huawei Color Band A2 bude komunikovat jen s Low Energy.

Pásek zacvaknete a je to

Zapínání pásku náramku je na zacvaknutí, přičemž konec pásku je vybaven očkem, které slouží jako pojistka proti ztrátě náramku. Materiál pásku je poměrně pevný, takže se dá předpokládat, že i očko vydrží dlouhou dobu.

Poměrně velkou nevýhodou je chybějící perforace na řemínku, která může způsobit, že se vám zápěstí bude pod náramkem potit více, než byste si přáli. Přístroji samotnému to nevadí, protože má certifikaci IP67, tedy vydrží pot, déšť, stříkající vodu i ponoření do 1 metru na 30 minut (klidné vody). Ale pocení pod náramkem může být nepříjemné pocitově.

Vše je česky

Menu náramku je v českém jazyce, stejné to s aplikací Zdraví od Huawei, která je také celá v češtině. Stačí v ní kliknout na správný model náramku a spárování se pak dokončí už samo. V aplikaci lze nastavit mnoho detailů, například budík, způsob aktivace displeje apod.

Chytrý náramek Huawei Color Band A2 nabídne automatické sledování spánku, kdy vám pak v aplikace vyjede detailní rozbor vašeho spaní – jak dlouho jste spali hluboce, kdy mělce nebo kdy jste byli v noci vyloženě vzhůru. Díky aplikaci zdraví pak můžete dostávat tipy pro zkvalitnění vašeho spaní.

Náramek vede statistiku

V aplikaci lze nastavit sledování konkrétní sportovní aktivity a zahájit jej. Pak vám náramek povede statistiku o tom, jak často jste opravdu aktivní, jak se vyvíjí váš výkon a zda dosahujete cílů, které se v aplikaci do svého náramku nastavíte. I tohle může být metoda jak se přinutit více chodit nebo častěji vyjet na kole.

Chytrý náramek Huawei Color Band A2 umí i notifikace, takže díky němu budete na ruce neustále mít přehled o tom, zda vám někdo volá, jestli už jste dostali zprávu nebo email, na které čekáte. Z náramku sice přímo odpovědět nemůžete, ale díky trvalému spojení s telefonem vám už neuknikne důležitého, ani když budete zrovna v rušném nákupním centru, kde by vyzvánění mobilu nešlo slyšet ani náhodou.

Kompromis mezi cenou a kvalitou

Chytrý náramek Huawei Color Band A2 je základním modelem s běžnými funkcemi chytrých náramků, ale prodávaným za velmi příznivé ceny. Jestliže se nesoustředíte na detailní sledování konkrétních sportovních aktivit a nepotřebujete mít v náramku GPS, je Chytrý náramek Huawei Color Band A2 dobrou koupí.