Fitness náramky můžeme koupit v ceně již okolo tří set korun, avšak poskytnou jen tu nejzákladnější službu. Pak jsou tu náramky, za které je nutno si trochu připlatit, ale také od nich lze očekávat kvalitnější výpomoc s naší fyzičkou a také se spojením s mobilem, respektive s přehledem o tom, co se v mobilu právě děje, i když my jsme v jedné místnosti a mobil v té druhé. Nebo když máme mobil prostě v batohu.

Dražší a šikovnější

Jedním z dražších a také povedenějších fitness náramků je chytrý náramek Huawei Band 3 Pro. Patří k high-endovým produktům, proto na něj můžete klást velmi vysoké nároky. Je voděodolný do padesáti metrů, a tak s ním lze i plavat.

Velikostní charakteristiky jsou následující: rozměry (v x š x h): 45 mm x 19 mm x 11 mm. Náramek váží jen krásných 25 g, takže na ruce v podstatě není cítit. A šířka pásku je jen 16,5 mm, takže jde o úzkou záležitost, která se nijak nevyjímá pod rukávem, nebudete o něj zavázet, když se budete oblékat, vyvlékat nebo když se v zimě budete chtít podívat, kolik je hodin.

Nechybí GPS

Má samozřejmě zabudovanou GPS, takže Huawei Band 3 Pro během sportování venku zcela nahradí GPS v mobilu. Tělo náramku je ze spodní strany osazeno monitorem srdečního tepu a také vašeho VO2 max. Na spodní straně najdete ještě i dva konektory nabíjení. Nabíječka je k náramku originální, s magnetickým zakončením, díky kterému na náramku skvěle drží.

Pásky náramku Huawei Band 3 Pro jsou v různých barevných provedeních, stejně jako těla. Lze je mezi sebou vzájemně kombinovat. Jde o klasické silikonové a poměrně bohatě perforované pásky, které se zapínají na přezku, takže máte jistotu, že náramek bude skvěle držet i při nejnáročnějších sportovních výkonech. Prostě ho nikde cestou neztratíte.

Přezka skvěle drží

Horní strana těla náramku Huawei Band 3 Pro je osazena obrazovkou, která je v provedení AMOLED. Úhlopříčka displeje je 0,96 palců. To je v současnosti to nejlepší, co se v oblasti displejů používá. A také k baterii to nejšetrnější. Černé části obrazovky totiž vypnou, pixely nepracují. A vzhledem k tomu, že černého pozadí je u fitness náramků dostatek, můžete si být jistí, že AMOLED displej vám ušetří opravdu hodně energie.

Displej není dotykový, ovládání funguje pouze na dotyk na vyhrazeném místě pod displejem. To v ovládání docela zdražuje a je s podivem, že high-endový náramek nemá alespoň možnost přejet prstem po displeji k tomu, aby se uživatel dostal například o krok zpět.

Více ciferníků

Na druhou stranu možná oceníte výběr mezi několika variantami displejů (ciferníků).

Srdeční tep je monitorován přes den i přes noc systémem Huawei TrueSeen 3.0. Nechybí tu samozřejmě ani systém Huawei TrueSleep, který spatřil světlo světa díky spolupráci s Harvard Medical School. Díky monitoringu spánku a propracovaným tipům k jeho zlepšení se můžete brzy dostat na skvělou úroveň spaní, která vám pomůže s lepší fyzickou kondicí. Správný spánek je totiž základem úspěchu.

Mobil ke sportování nepotřebujete

Běhat můžete směle jít bez mobilu, protože chytrý náramek Huawei Band 3 Pro má v sobě GPS. Ta dokáže zaznamenat trasu a exportovat ji do aplikace v mobilu, kde si ji pak detailně prozkoumáte. Exportují se i detaily vašeho výkonu, kdy vidíte celý vývoj například z pohledu srdečního tepu.  Celkově se monitoruje osm různých pohybových aktivit.

Venku můžete sportovat opravdu dlouho, protože se zapnutou GPS pojede chytrý náramek Huawei Band 3 Pro neuvěřitelných sedm hodin. Pokud GPS používat nebudete, vydrží na jedno nabití i 21 dní. A to rozhodně není málo. Kapacita baterie je 100 mAh.

Můžete si s ním i zaplavat

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro zvládne monitorovat vaše plavání, a to ať plavete v bazénu nebo v otevřené vodě. Sledovány budou plavecké charakteristiky, jako jsou kalorie, počet otoček a průměrná hodnota SWOLF. Podrobnosti si zobrazíte v aplikaci Zdraví, která je kompletně v češtině.

Samozřejmostí jsou notifikace, kdy si můžete projít i náhled jednotlivých přijatých zpráv. Náramek nabídne několik senzorů, konkrétně G-senzor, Digitální kompas, Gyroskopický senzor, Kontinuální měření tepu, Měření tepu, Krokoměr. Kompatibilní je s iOS i s Androidem. Jen pozor na Bluetooth, je ve verzi 4.2, takže se staršími mobily, kde je Bluetooth 4.1 a nižší, už náramek nespárujete!

Nabíjení, počasí, dálkový ovladač

Nabíjení náramku je poměrně rychlé, netrvá déle než hodinu a půl. Potěší aktuální informace o počasí. Náramek lze použít i jako dálkové ovládání mobilu, konkrétně jako spoušť fotoaparátu, k odmítnutí hovoru nebo k přehrávání hudby.