Pokud chcete provozovat drobný dron , kvadroptéru profesionálně nebo se s ním teprve začít učit, v obou případech je DJI MAVIC Mini Fly More Combo dobrým kandidátem na koupi. Je totiž nejen malý a s poměrně dlouhou výdrží, ale také propojitelný s telefonem, což velmi usnadňuje ovládání kamer. Zatímco let ovládáte klasicky dálkovým ovladačem, kamery mobilem. Ano, jde v současnosti o běžné rozložení ovladačů, u modelu DJI MAVIC Mini Fly More Combo si však uživatelé chválí povedenost aplikace (dokud nemáte Android 10, pro něj se aktualizace teprve chystá) a chválí i rozměry dronu.

Mini design usnadní pohyb

Chytrý dron DJI MAVIC Mini Fly More Combo je velmi pohyblivým zařízením, a to jednak díky čtyřem vrtulím, jednak díky svým malým rozměrům. Jde o velmi kompaktní model a navíc je dodáván ve výhodném setu příslušenství. Navíc tu totiž najdete 2 aku, 2 páry vrtulí, micro-USB kabel, 360 stupňovou ochranu vrtule, rozšířené napájení, transportní obal a servisní pohotovostní set.

Základní parametry

Chytrý dron DJI MAVIC Mini Fly More Combo nabídne spoustu zajímavých funkcí a parametrů. Zmiňme zejména kombinaci 30 minutového letu, 3osého gimbalu neboli stabilizace obrazu, sofistikovaných letových režimů a propracovanou intuitivní aplikaci DJI Fly. Snímky dokážou dosáhnout rozlišení až 12 MPX a video pak 2,7K Quad HD. V této cenové kategorii jde o velmi dobrou nabídku, navíc od ověřené značky, která se na trhu s drony již velmi prosadila.

Streamuje až do 4 km

Pokud si s dronem DJI MAVIC Mini Fly More Combo chcete zaletět dál a stále natáčet, můžete dokonce až do 4 km. Tak daleko totiž dokáže do vašeho telefonu streamovat video. K dispozici je i více režimů letu, které jsou v aplikaci DJI Fly, která se k dronu váže.

Výuka pro začátečníky

Jestliže s drony teprve začínáte, jistě přivítáte výukový program pro začátečníky, tzv. letový tutoriál. Vzhledem k výdrži 30 minut ve vzduchu to bude jen několik prvních pokusů, než se s dronem DJI MAVIC Mini Fly More Combo naučíte. Díky čtyřem vrtulím je velmi stabilní, jako ostatní kvadroptéry od značky DJI.

Vzhledem k dalším dvěma bateriím v balení si můžete užít opravdu dlouhé létání na jeden výjezd z domova. A pokud obstaráte powerbanku, můžete prolétat celé odpoledne. Jen pozor, zatím nebude dron létat v modrých zónách, takže se musíte vzdálit od obydlené oblasti, aby ho aplikace pustila do vzduchu. Aktualizace se podle vyjádření firmy připravuje.

Přesné přistání

Díky čtyřem vrtulím a snadnému dálkovému ovládání budete velmi brzy schopní přistávat na přesném místě. A to i díky systému Mavic Mini sestupného vidění a GPS umí chytrý dron DJI MAVIC Mini Fly More Combo přistát naprosto přesně, dokonce i v interiéru.

Tvůrčí šablony

Příjemným doplňkem aplikace jsou tvůrčí šablony. O co jde? Jednoduše řečeno jsou to různé šablony tvůrců, které uživatelům pomáhají vytvářet filmové záběry pouhým klepnutím. K dispozici jsou režimy QuickShot, konkrétně například Dronie, Circle, Helix a Rocket. V nich provede DJI Mavic Mini během nahrávání propracovanou předprogramovanou sadu pohybů.

A to se odrazí do výsledného videa, které bude velmi atraktivní. Tato krátká videa lze okamžitě sdílet nebo zveřejnit na různých platformách sociálních sítí.  Pak je tu ještě režim fotoaparátu CineSmooth, který zpomaluje rychlost a pohyby dronu, čímž a poskytuje větší přesnost a stabilitu v úzkých prostorech.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé jsou s chytrým dronem DJI MAVIC Mini Fly More Combo převážně spokojeni. Některým vadí, že aplikace DJI Fly ještě nefunguje v Androidu 10. Ale to by se mělo v nejbliží době spravit, společnost už oznámila, že na aktualizaci pracuje.

Co uživatelé obecně oceňují, je návod v češtině a také uživatelský tutoriál. Líbí se jim skladnost modelu a bohaté vybavení, také kvalita natáčeného videa a možnost streamování až do 4 km. Oceňují i rozumně nastavenou cenu dronu.

Chytrý dron DJI MAVIC Mini Fly More Combo je podle uživatelů navíc stabilní, a to dokonce i ve větru, snadno ovladatelný, a díky své kompaktnosti je i minimálně hlučný. Co podle uživatelů patří k záporům modelu, je náročnější instalace (ale spíše jde o množství zkušeností), nemožnost létat v modrých zónách, nemožnost ovládat je pouze telefonem, vždy je nutné klasické dálkové ovládání, někteří uživatelé by ocenili manuální nastavení videa, ale to se dostáváme do jiné cenové kategorie.