Po hranatých displejích, které byly na trhu s hodinkami v podstatě hned od prvopočátku, uvedla na trh právě Motorola jedny z prvních displejů kulatých. Tím zahájila novou epochu chytrých hodinek, které jsou na první pohled k nerozeznání od těch klasických.

Motorola je známá tím, že do svých hodinek umisťuje displeje s ohromnou viditelností. Na její hodinky dohlédnete ze všech možných úhlů. Viditelnost na přímém slunci je samozřejmostí. Tyto vlastnosti můžete čekat i od modelu MOTO 360 SmartWatch Metallic Light Chrome.

Hodinky jsou zabaleny v kulaté krabičce, kam na ně přes průhledné víčko dobře vidíte. V krabičce je i nabíjecí kolébka, kabel a nezbytné základní manuály. Nutno podotknout, že tento model se hodí zejména na ženskou ruku. Je jemný a poměrně malý (ve srovnání s některými konkurenčními kousky). Ale ani pánům ostudu neudělá.

Hodinky mají průměr ciferníku 46 x 46 mm, nad zápěstí vystupují do výšky 11,5 mm a váží 50 g. Nejde tedy o žádnou velkou váhovou ani prostorovou zátěž na ruce. Snesou je tedy jiste i teenageři, pokud více sportují a chtějí mít o svých aktivitách přehled a také mít k dispozici další zajímavé funkce.

Hodinky mají po straně displeje ovládací tlačítko. To jednak osvětluje displej a jednak vás hodí do výběru tapet (tzv. Watch Faces).

Co se týká odolnosti hodinek MOTO 360 SmartWatch Metallic Light Chrome, je na úrovni IP67. Takže jen ten základ. Mytí rukou ano, sprcha ano, bazén rozhodně ne. Hodinky jsou zavěšeny na kovových řemíncích, které ještě více podporují vzhled klasických hodinek.

Hodinky mohou velkou část dne fungovat bez podpory chytrého zařízení, se kterým je budete mít spárované. Běží totiž na operačním systému Android Wear EN, který je dost samostatný. Spárovat je můžete jak s Androidem, tak také s iOS.

Co se týká baterie, vydrží při vyšší zátěži maximálně jeden den. V pohotovost, respektive ve standardním režimu ji udržíte asi den a půl. Nabíjení trvá asi hodinu a půl a je možné originální nabíječkou s kolébkou, ale i jinak. Do kolébky hodinky posadíte. Na nabíječce během nabíjení svítí červené číslice informující o čase. A okolo nich se postupně vyplňuje kružnice, která svou výplní informuje o procentu nabití.

Cívka pro bezdrátové nabíjení hodinek je ve standardu Qi. Takže jakákoliv jiná bezdrátová nabíječka ji nabije také. S USB konektorem tu však nepočítejte.

Sklíčko displeje mírně vystupuje nad kovové orámování. Díky tomu, že výrobce zvolil Gorilla Glass, se však nemusíte bát, že byste jej jen tak někde škrábli. Ohromnou devizou displeje, a vlastně i celých hodinek, je jeho až neuvěřitelně dobrá viditelnost odkudkoliv a při téměř jakýchkoliv podmínkách.

Průměr displeje je 1,56 palce. A rozlišení 320 x 290 bodů. To je mírně pod standardem toho, co nabízejí chytré hodinky v rámci svého segmentu. Displej se rozsvítí, kdykoliv zdvihnete ruku do polohy k pozorování hodinek. Anebo když krátce otočíte zápěstím.

Po jeho rozsvícení uvidíte čas a nejdůležitější vybraní informace, včetně notifikací. Naprosto k obrazu svému si můžete nastavit Watch Faces. V nabídce je jednak kvantum tapet, jednak si můžete změnit i soubor zobrazovaných informací.

Ovládání hodinek je dotykové, hodinky reagují jak na poklep, tak také na gesta. Bez připojení k chytrému zařízení nabídnou řádku funkcí, které se spárováním s telefonem samozřejmě značně rozšíří, a to zejména o dlouhodobější statistiky a notifikace. A pozor, na hodinkách MOTO 360 SmartWatch Metallic Light Chrome je odhození notifikace doprava pokyn k jejímu smazání. Tak jako na každém z Androidů.

Tento Android je poměrně rychlý. A je předpoklad, že bude nadále propracováván, protože hodinky MOTO jsou jednou z vlajkových lodí. A kdo jiný by měl dělat Androidu dobré jméno, než právě takové zařízení?

Hodinky vás také dokáží upozornit na úkoly, které jste si v nich nastavili. Android Wear platforma je dostatečná pro běžné uživatele. Nutno však dodat, že jsou na trhu hodinky, které toho v základu nabídnou mnohem více. Ty jsou však již pro náročnější uživatele. Funkce hodinek sice nejsou v širokém spektru, ale o to více jsou propracovány do hloubky.

Hodinky, pokud nejsou napojeny na spárované chytré zařízení, zaznamenávají sportovní aktivity. Chybí jim však multisportovní vybavení. Čekejte zejména průběžný monitoring srdeční činnosti, počtu kroků a času stráveného aktivním pohybem. Samozřejmostí je i výpočet spálených kalorií. A nezbytná je motivace k dalším výkonům v dalších dnech.

V hodinkách můžete bez přítomnosti telefonu či tabletu pracovat s notifikacemi, textovkami a dokonce i s memaily – ty můžete přečíst, odpovědět na ně anebo je smazat. Třídění tu možné není. Notifikace se zobrazují stejně jako v telefonu s Androidem, tedy na horní listě. Včetně interaktivních tlačítek.

Hodinky podporují Specch to Text. Ale v podstatě pouze anglicky. Takže odpověď můžete v angličtině nadiktovat. Hodinky se poperou i s mapu, ale samotné pouze najdou zadaný cíl v mapě. Trasu vám ukáží, až si v telefonu zapnete mapy. Ale i tuto funkci oceníte, pokud se třeba v cizím městě máte dostavit na určité místo.

Bez spárovaného chytrého zařízení můžete využít tyto fuknkce: připomenutí, počet kroků nebo srdeční tep, měřit běh/chůzi/cvičení, odeslat zprávu, kalendář a události z něj, vytvořit poznámku, navigace, hudba, odpočet, stopky, budík, Zavolat automobi.

Po spárování s telefonem či tabletem můžete rozšířit možnosti notifikací, které se tu budou chovat stejně jako ve smartphonu. Do hodinek lze přidávat všelijaké aplikace. Ale pouze prostřednictvím spárovaného chytrého zařízení. Hodit by se vám mohly například Strava, MapMyRun. Stahovat můžete však jen aplikace upravené pro hodinky.

Jistě využijete i jízdní řády, stav dopravy, upozornění na doručení balíku, události z Google kalendáře apod. Vše v podstatě pod hlavičkou Google Now. Všechny aplikace můžete spistit hlasovým příkazem (pokud si pamatujete jejich názvy). Jdou samozřejmě spustit i dotykově. Jen pohyb v nabídce musíte trochu nacvičit. S blueTooth sluchátky si přehrajete i hudbu.

Hodinky disponují WiFi, BlueTooth. Díky tomu můžete využít například i WhatsApp. Ovšem opět se sluchátky (mikrofon zabudovaný je). Můžete si spustit v podstatě jakoukoliv aplikaci upravenou pro hodinky, a to včetně předpovědi počasí nebo Facebooku.

Hodinky MOTO 360 SmartWatch Metallic Light Chrome nejsou nijak výrazně drahé. Ale nenabídnou ani příliš mnoho funkcí. Jejich výhodou však je extrémně dobře viditelný displej, sledování základních sportovních aktivit a částečné nahrazení smartphonu, který nemusíte díky nim stále tahat s sebou. Pokud však potřebujete špičkový sportovní model, bude to chtít zcela jiný kousek.