V chytrých hodinkách máme široký výběr designů, od supermoderních čtvercových a obdélníkových modelů, přes velké, funkcemi nabité cibule, až po miniaturní hodinky, které bychom přiřadili už spíše k náramkům než k hodinkám. Pak je tu však ještě větev klasických designů na první pohled připomínajících běžné analogové hodinky bez operačního systému.

AMOLED displej

Mezi ně patří i chytré hodinky Honor Watch Magic, které pod rouchem klasiky přinášejí AMOLED displej, sportovní funkce, chytré notifikace, ale i dlouhou výdrž baterie. Pojďme se na ně podívat blíže.

Chytré hodinky Honor Watch Magic jsou opravdu jako ty klasické. Tedy alespoň na první pohled. Kožený řemínek, kulaté tělo hodinek, dvě ovládací tlačítka po straně hodinek a hlavně úžasně tenký design, který u chytrých hodinek moc často nepotkáváme a který patří právě spíše k analogu než k hodinkám s operačním systémem.

Příjemně velké

Velikostní parametry Chytrých hodinek Honor Watch Magic jsou tyto (v x š x h): 43 mm x 43 mm x 9,8 mm. A hmotnost hodinek je nečekaně nízká, konkrétně necelých 33 g. Vzhledem k tomu, že chytré hodinky umějí vážit i 90 g, je to opravdu husarský kousek vyrobit chytré hodinky s kovovými prvky a v této hmotnosti. Hmotnost je udávána bez řemínku, protože je samozřejmě vyměnitelný. Sáhnout můžete po silikonovém řemínku od Honor nebo si koupit jakýkoliv jiný ve správné šířce.

Tělo hodinek je ze spodní strany z tvrzeného plastu a najdeme na něm citlivé ledky snímající bio parametry, zejména tep. Honor Watch Magic mají horní část těla hodinek, včetně lunety, v kovovém provedení. Levá strana těla hodinek je ponechána prázdná, ta pravá nabídce dvě ovládací tlačítka, přičemž horní z nich má červené zvýraznění, jde o hlavní ovládací tlačítko.

Lunetka je stabilní, neotáčí se. Displej hodinek je zapracovaný pod lunetkou, i ochranné sklo je pod její úrovní. Takže když hodinky položíte na plochu nějaké (rovné) podložky, sklo zůstane ve vzduchu, kontakt bude jen mezi podložkou a lunetou.

Jemné zobrazení a vysoký jas

Displej chytrých hodinek Honor Watch Magic stříbrné je v AMOLED provedení a je dotykový. Je nutné zdůraznit vysokou jemnost displeje, která nabídne krásné zobrazení a snadno čitelné údaje i na plném slunci, kdy bude stačit jen malé přistínění rukou.

Vzhledem k tomu, že AMOLED displeje šetří energii při zobrazování černé barvy (pixely se v oblasti černé vyloženě vypnou), můžete při volbě tmavších ciferníků dosáhnout výrazně vyšší výdrže baterie. Ale k výdrži později. Nyní ještě zpět k displeji.

236 PPI

Konkrétní parametry displeje jsou tyto: rozlišení: 390 x 390 px, což je u úhlopříčky 1,2 palce opravdu nevídané, rozlišení patří k nejlepším na trhu s chytrými hodinkami. Honor Watch Magic stříbrné mají celkovou jemnost displeje na krásných 236 PPI (pixel per inch). Takže ani nejmenší detail designu ciferníku nebude rozparcelovaný do jednotlivých pixelů, vše krásně uvidíte, a to i při výběru složitějších designů ciferníku.

Pojďme k výdrži baterie: chytré hodinky Honor Watch Magic stříbrné můžete nenabíjet až týden, a přitom je stále používat. Kapacita baterie je 178 mAh. To samo o sobě není příliš, ale výdrž je zajištěna jednak AMOLED displejem, jednak úsporným chipsetem se speciálním AI algoritmem. A právě ten se stará o efektivní správu napájení.

S GPS až deset hodin výdrže

Jestliže si zapnete GPS a necháte ji běžet, hodinky vydrží deset hodin nepřetržitého provozu. Vedle GPS jsou schopny komunikovat i s GLONASS a GALILEO. A naopak, když hodinky použijete jako monitor tepu a jako navigátora nebo sledovače trasy jen občas, pojedou vám na jedno nabití i celé dva týdny. Přitom můžete mít stále zapnuté smart notifikace z telefonu, abyste přesně věděli, zda vás někdo právě kontaktuje. To se hodí zejména lidem, kteří pracují ve službách a musejí být v dosahu svého telefonu. S chytrými hodinkami je to mnohem snazší, protože signál Bluetooth dosáhne až do 10 metrů.

Aby vám hodinky mohly posloužit výsledky svých měření, musejí mít čím měřit. Jsou osazeny těmito senzory: G-senzor, Senzor okolního světla, Digitální kompas, Gyroskopický senzor, Kontinuální měření tepu, Barometr.

Krytí na úrovni IP67

Výrobce je vybavil krytím IP67 a ve funkcích je i venkovní plavání či plavání v bazénu. Toto však nedoporučujeme, protože pro plavání se hodí až krytí IP68. Chytré hodinky Honor Watch Magic stříbrné mohou do sprchy, ale rozhodně ne do plaveckého bazénu. Pokud chcete plavat, trénovat plavání a nechat svou aktivitu sledovat hodinkami, sáhněte po některých s krytím IP68.

Co se týká samotných funkcí, co hodinky nabízejí, jde samozřejmě o kontinuální měření tepu, měření spánku, budík, různé módy sportovních aktivit, kterých je celkem 12, a to jak indoor, tak outdoorové záležitosti. Například venkovní běh, hiking, trailový běh, cyklistika. Dále vnitřní aktivity, jako je běh na pásu nebo běh v kryté hale, indoorová cyklistika, fitness trénink nebo uběhnutá či ujetá kola.

TrueSleep 2.0 měří spánek lépe

Speciální pozornost si zaslouží monitoring spánku pomocí programu TrueSleep 2.0. Harvard Medical School CDB Center se podílelo na tvorbě tohoto programu, takže je zaručeno, že jde o odborné sledování spánku. Také dokáže identifikovat běžné problémy spojené se spánkem.

A aby toho nebylo málo, program poskytuje více než 200 návrhů, které vám pomohou lépe spát. Návrhy vám doputují do aplikace, která k hodinkám patří, konkrétně Huawei Health. Zde můžete sledovat i dlouhodobé statistiky. Prostředí aplikace je intuitivní, brzy se v něm naučí orientovat i naprostý začátečník.

Co na ně uživatelé?

Nelze však doplňovat další aplikace a funkce, systém je uzavřený. Pokud nevládnete angličtinou, budete muset začít alespoň v oblasti ovládání hodinek – systém je totiž pouze v angličtině. Uživatelé si také stěžují na občasné výpadky ve spojení mezi hodinkami e telefonem, což může dost komplikovat život těm, kdo od hodinek stálé propojení s telefonem vyžadují. Někomu může chybět kalendář nebo možnost ovládat hudbu nebo focení v mobilu.