Opět hodinky pro sportovní nadšence. Hodinky pro každého, kdo chce postupně sledovat vývoj své tělesné aktivity, nárůst fyzické kondice, zároveň pro všechny, kdo potřebují osobního trenéra. Chytré GPS hodinky Polar Vantage M pocházející z finské výroby jej totiž dokáží nahradit. Alespoň po funkční stránce, samozřejmě.

Konstrukce je méně tradiční

Podívejme se nejdříve na jejich konstrukci. Jsou v plastovém provedení těla, ovšem s kovovými prvky. Luneta je netradičně pouze po straně hodinek, sklo nad displejem zabírá veškerou kruhovou plochu těla hodinek. To může být trochu problém při běžné manipulaci s hodinkami, protože sklíčko je vystaveno všem vnějším vlivům bez ochrany v podobě lunety.

Spodní strana je osazena snímačem tepu. Na bočních stranách těla hodinek najdeme ovládací tlačítka, přičemž dvě jsou vlevo a tři vpravo. Displej pokrývá v podstatě celou plochu těla hodinek. Řemínky jsou uchyceny na osách, které jsou zapracovány téměř až pod tělem hodinek, což celkově zmenšuje plochu, kterou hodinky přiléhají na horní stranu zápěstí. A to ocení zejména dámy s menším zápěstím. Ovšem i tak jsou hodinky poměrně velké. Materiál řemínku je polyuretan.

Spíše pro pány

Chytré GPS hodinky Polar Vantage M mají tyto velikostní parametry (š x v x h): 46 mm x 46 mm x 12 mm. Hmotnost: 45 g. To je velikost běžných pánských hodinek, proto bychom je doporučili spíše pánům. Příjemná je hloubka hodinek, která zajistí, že s nimi nebudete příliš zachytávat o rukávy, a to ani u termoprádla nebo u zimní bundy.  I nízká hmotnost mluví pro to, aby si hodinky vyzkoušely i ty dámy, které se orientují na silovější sporty a nemají zcela útlá zápěstí.

Pásek hodinek je vyměnitelná za jakýkoliv se šířkou 22 mm. Díky vysokému krytí proti prachu a vodě je možné použít hodinky i na plavání. A samotné plavání je také v nabídce sledovaných sportovních aktivit. Hodinky samy poznají uplavanou vzdálenost, váš plavecký styl a samozřejmě celou dobu měří váš tep. Hodinky jsou odolné do 3 ATM, tedy do 30 m.

Monitorují průběh plavání

Rychlost, tempa a odpočinek, to jsou další součástí plavání, které chytré GPS hodinky Polar Vantage M dokáží samy monitorovat A to jak ve vnitřním bazénu, kdy zadáte délku bazénu, tak venku, na otevřené vodě, samozřejmě po zapnutí GPS. Na displeji udivíte uplavanou vzdálenost i počet temp, takže si budete moci sledovat vývoj v plaveckém umění, stylu, ale vaši fyzičku spojenou s plaváním.

Chytré GPS hodinky Polar Vantage M jsou také navrženy do velmi chladných nebo naopak velmi teplých míst. Všude, pořád a zcela automatiky je hodinkami sledována vaše aktivita, konkrétně kroky, vystoupaná patra, spálené kalorie, uražená vzdálenost a samozřejmě také kvalita spánku. Na základě výsledků vám pak hodinky doporučí, kam v osobním tréninku nadále směřovat.

130 sportovních profilů!

Kolik sportovních profilů hodinky nabídnou? Až neuvěřitelných 130! A to není všechno. Po propojení s telefonem skrze aplikaci Polar Flow si můžete v hodinkách přidávat ještě další sporty, pokud jste je v základní nabídce nenašli.

VO2max je hodinkami také sledován. Díky jeho hodnotám si můžete ověřit vývoj vaší fyzické kondice. Ihned po tréninku vyhodnotí GPS hodinky Polar Vantage M přínos daného tréninku. Dostanete tak motivující zpětnou vazbu s popisem účinku dané tréninkové jednotky. Měření srdečního tepu je nepřetržité. v hodinkách je nový optický senzor Polar Precision Prime, který má 4 fotoelektrické jednotky a 4 elektrody.

Výdrž baterie nezklame

Jak jsou na tom hodinky s výdrží? Až 30 hodin v plném zatížení, se zapnutou GPS a při plném měření aktivit. V režimu stand-by, tedy bez trénování, stálého měření srdečního tepu a bez GPS, umějí hodinky vydržet na jedno nabití až 3 týdny. Kapacita baterie je 230 mAh. Vyšší výdrž je zajištěna mimo jiné i nižším jasem displeje, na který je nutné si zvyknout. Při pobytu na slunci je potřeba hodinky dobře odstínit, abyste mohli data přečíst.

V aplikaci Polar Flow můžete využít nabídku online tréninkového diáře. Zde jsou k dispozici analýzy, zprávy o pokroku, vaše tréninky a také sledovaný spánek. Z Polar Flow je možné exportovat data do obecných fitness aplikací, jakými jsou Strava nebo TrainingPeaks. Aplikace Polar Flow patří k větším sportovním aplikacím a je celá i v češtině.

Pět tlačítek a displej bez dotyků

Nyní ještě malý krok k displeji. Vzhledem k pěti tlačítkům ovládání je jasné, že chytré GPS hodinky Polar Vantage M nemají dotykový displej. Důvod je zřejmý – mnoho sportů se dělá v rukavicích, kdy je ovládání dotykem na displeji nepohodlné nebo zcela nemožné. Zato tlačítka zvládnete mačkat i v průměrně silných rukavicích.

Displej má úhlopříčku 1,2 palce a rozlišení nabídne 240 x 240 px. To nepatří k nejjemnějším, ale pro základní přehled o aktivitách to bohatě stačí. Kde jsou nedostatky v jemnosti displeje, tam potěší výkon procesoru, který jede na taktu až neuvěřitelných 2,5 GHz. Toho mnohdy nedosahují ani mobilní telefony, dokonce ani některé počítače.

Spárujete je i s Windows Phone

Hodinky jsou komatibilní s iOS i Androidem, dokonce i s Windows. Přímo z hodinek je možné ovládat některé funkce vašeho telefonu. A dostávat notifikace o dění ve vašem mobilu, abyste nemuseli mobil vyndávat z kapsy, kdykoliv zavrní. Bletooth je ve variantě BLE, tedy v telefonu musíte mít Bluetooth 4.2 a vyšší, aby bylo možné hodinky s telefonem spárovat.

Hodinky lze spárovat také se sportovními pásy Polar, které poskytnou kvalitnější monitoring srdečních funkcí. Připojit le také až 3 jízdní kola s kompatibilním senzorem.  Hodinkám chybí reproduktor a mikrofon, hovory skrze telefon s nimi realizovat nelze.

Běžecký wattmetr

Chytré GPS hodinky Polar Vantage M nabídnou běžecký wattmetr. O co jde? Wattmetr je využitelný ke dvěma věcem. Jednak k výpočtu svalového výkonu pro přesné zhodnocení náročnosti tréninku, jednak ke zpětné vazbě ohledně intenzity tréninku, a to vše v reálném čase. K čemu to je? K okamžité zpětné vazbě o tom, jakým tempem běžíte, zda se nepřepínáte a zda tedy zvládnete dokončit třeba delší závod.

Jde o převratnou technologii vhodnou pro výkonnostní běžce, plavce, cyklisty, prostě pro kohokoliv, kdo to se sportem myslí opravdu vážně, a to i na profesionální úrovni. A právě tohle je cílová skupina, kterou chtějí Chytré GPS hodinky Polar Vantage M oslovit.