Pokud patříte k zákazníkům, kteří chtějí investovat do propracovanější technologie chlazení, tedy i do dražší kombinované chladničky, můžete do svého hledáčku směle zahrnout i chladničku s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook. Jde o vysoký model, s více než 200 cm na výšku a celkově 365 litry chladícího a mrazícího prostoru. Takže spíše pro velkou rodinu, domácnost o dvou lidech ji pravděpodobně dostatečně nevyužije.

Dobrý mrazicí výkon

Zajímavý je mrazící výkon, kdy mrazák zvládne zamrazit 13 kg za 24 hodin, což rozhodně není málo, na trhu patří tato hodnota k jedněm z nejvyšších mezi kombinovanými chladničkami.

Chladnička s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook dostala do vínku digitální invertorový kompresor, který odvádí v procesu chlazení a mrazení opravdu dobrou práci. Pojďme však začít velikostními parametry, které patří při procesu výběru lednice s mrazákem k tomu hlavnímu, podle čeho se rozhodujeme.

Velikostní parametry

Chladnička s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook má následující rozměry (š x h x v): 595 mm x 675 mm x 2010mm. Hmotnost je necelých 80 kg. Vnitřní objem je již zmíněných 365 litrů, z toho připadá 267 l na lednici a zbylých 98 l na mrazák.

Důležité je znát i klimatickou třídu, která je v tomto případě pouze T. Takže na chalupu nebo chatu, kde se v zimě méně topí, se chladnička s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook rozhodně nehodí. Je nutné ji mít pouze v bytě, který je celoročně stabilně vytápěný.

Více plusů než mínusů

Mínusů najdeme u tohoto modelu více, ale plusy jej jistě předčí – samozřejmě podle preferencí zákazníka, každý chce od lednice s mrazákem něco malinko jiného. Pojďme si prohlédnout dodané technologie.

Chladnička s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook je vybavena motorem se spotřebou na úrovni A+++. K tomu prodloužení záruky na motor na deset let. To vše díky digitální invertorové technologii. Ta umožní i nízkou hlučnost, jen 37 dB.

Dvojitý chladivý systém Twin Cooling Plus

Technologie chlazení je dvojitý chladivý systém Twin Cooling Plus. To znamená, že vzduch v mrazáku i lednici je chlazen zvlášť, přestože model má jen jeden motor. Díky oddělenému chlazení je zajištěna ideální teplota i vlhkost vzduchu (zejména v lednici) a uložené potraviny zůstanou delší dobu čerstvé.

Navíc je v lednici kovová zadní vrstva (nazvaná jako Metal Cooling). Ta zajistí rychlejší a účinnější chlazení. Díky nerez úpravě samozřejmě vydrží i v tak náročném prostředí bez náznaků oxidace.

True No Frost systém

Mrazák modelu Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook je osazen True No Frost systémem, takže ho rozhodně není nutné odmrazovat. Námraza se díky této technologii totiž vůbec netvoří. Čím to je? Tím, že je dokonale udržena mrazící teplota, a to v každém koutě mrazáku, a to i po otevření a zavření dveří – samozřejmě i dostatečným prouděním vzduchu, které distribuuje tu správnou teplotu napříč vnitřním prostorem.

True No Frost technologie zvládne i dvou až trojnásobný mrazicí výkon v porovnání s „obyčejnými“ mrazáky. A jak jsem již jednou zmínila, tento model se chlubí mrazicím výkonem 13 kg za 24 hodin. Takže i pokud máte zahradu, ze které uskladňujete úrodu, nebude problém naplnit třeba celý šuplík najednou. Chladnička s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook si s tím poradí.

Rozdělení prostoru

Mrazák má vnitřní prostor rozdělen do klasických tří zásuvek, každá je jiné velikosti. Lednice má vnitřní prostor vyřešen velmi flexibilně, což bude vyhovovat potřebám větší rodiny, kde se často například nakupuje do zásoby. Na potřebu flexibility myslel výrobce při navrhování tohoto modelu, a tak vnitřní prostor chladničky si můžete zorganizovat přesně podle vašich představ.

Například čtyři dveřní přihrádky jsou nastavitelné, další tři v lednici také. Jedna z dveřních přihrádek je i s víkem, určena pro máslo a sýry. K tomu jsou v lednici dvě velké zásuvky pro maso a pro zeleninu. Velký držák na lahve, přihrádka na vejce.

Zeleninu dolů, maso nad ni

Uskladnění zeleniny je doporučeno v zásuvce spodní, naopak uskladnění masa a ryb se doporučuje v zásuvce nad zeleninou. Vnitřní prostor je osvětlen LED osvětlením. Ovládání chladničky s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook je digitální, a to díky displeji na dveřích. Zde vidíte nastavené hodnoty, které můžete přímo na digitálním panelu i dále měnit. Pokud dáte do mrazáku najednou více potravin nebo potřebujete cokoliv rychleji zmrazit, použijete funkci rychlého mrazení.

K otevírání lednice a mrazáku Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF slouží tyčová rukojeť, která je nejpohodlnějším z doposud vyzkoušených systémů. Jakmile necháte lednici nebo mrazák příliš dlouho otevřené, upozorní vás na to zvukový signál. Pokud by byla přerušena dodávka elektřiny nebo by se lednice pokazila, vydrží zde potraviny bez změny stavu (zejména v mrazáku) cirka 18 hodin.

Nulovou zónu musíte oželet

Někomu může scházet nulová zóna, což je zásuvka s teplotou jen mezi 0 – 3 stupni celsia. Scházet může i výrobník ledu nebo chytrá technologie komunikující se smartphonem či s domácím asistentem.

K plusům musíme dodat možnost koupit další přihrádky nebo police, které do modelu přímo padnou. Dveře lze otevírat vlevo i vpravo, jen si uživatelé stěžují na komplikovanější přehazování. Uživatelé si na chladničce s mrazničkou Samsung RB5000 RB37J5329SS/EF Inoxlook chválí zejména její prostornost, ale u mrazáku konstatují poměrně velké zabrání prostoru izolací, zásuvky jsou ve výsledku užší a hluboké, což vede k nutnosti se v nich více přehrabovat, než něco najdete.