Velká chladnička s mrazákem pro až čtyřčlennou rodinu, která je vybavena spoustou chytrých technologií a možností nastavení a udržování potravin v co nejsvěžejším stavu, to je Gorenje Advanced N 6X2 NMX v nerezovém provedení a s jedním kompresorem. Nabídne celkový obejm 307 litrů, z čehož je 222 litrů v chladničce a 85 litrů v mrazáku se třemi průhlednými zásuvkami.

Velikostní parametry

Začněme celkovými rozměry chladničky, které jsou (š x v h): 60 cm × 185 cm × 64 cm. Hmotnost prázdné chladničky je 70 kg. Její celkový příkon je 120 W, patří do energetické třídy A++. Mrazící výkon přitom je 5 kg za 24 hodin. Doba výdrže skladování při poruše nebo při výpadku proudu je cirka 18 hodin.

Co se provozních teplot týká, chladnička s mrazničkou Gorenje Advanced N 6X2 NMX nerez dokáže fungovat ve standardech ST, N, SN a T. To znamená, že zcela správně pojede v prostředí, kde bude od +10 do +43 stupňů.

U chladničky jsou důležité zejména technologie, kterými je vybavena, pak samozřejmě vybavení vnitřního prostoru i použitý materiál uvnitř a na povrchu chladničky. Postupně se na všechny záležitosti podíváme.

Technologické vychytávky

Chladnička s mrazničkou Gorenje Advanced N 6X2 NMX nerez je vybavena těmito technologickými vychytávkami: MultiFlow 360 °, což je dokonalý větrací systém, který zajišťuje trvalou a rovnoměrnou cirkulaci vzduchu uvnitř chladničky. Dosáhne toho pomocí 14 větracích otvorů, které udržují v celém vnitřním prostoru stabilní a rovnoměrnou teplotu.

IonAir je další technologickou vychytávkou, která vyrábí záporné ionty. Ty dokáží samy o sobě likvidovat bakterie a také zápach. Takže jídlo vydrží v lednici déle čerstvé. Díky větrání jsou záporné ionty neustále rozptylovány po celém vnitřním prostoru chladničky, takže celý její prostor je jimi ošetřen. I díky tomu získal tento model cenu modelu roky 2019, celá modelová řada těchto lednic nese pojmenování ION Generation. Daří se mu totiž tvořit zcela přírodní mikroklima.

AdaptTech je další technologií, která prodlužuje kvalitu potavin uložených v lednici. Jde o to, že při otevření ledničky se závanem teplého vzduchu ruší chladné prostředí a přispívá to k rychlejší zkáze. Proto má chladnička s mrazničkou Gorenje Advanced N 6X2 NMX nerez zabudovanou počítačovou technologii AdaptTech, která po 7 dní sleduje zvyky uživatelů lednice. A podle to, kdy vysleduje častější otevírání lednice, naprogramuje častější chlazení. Koordinací teploty uvnitř chladničky zajistí maximální dobu čerstvosti potravin, a to zejména proto, že zabraňuje teplotnímu šoku, výkyvům teploty, a tudíž i předčasnému kažení potravin.

CrispZone s HumidityControl jsou další technologickou výbavou, která spočívá v možnosti seřizovat úrovně vlhkosti uvnitř zásuvky CrispZone. Díky tomu nebude ovoce nebo zelenina tolik vysychat nebo naopak zahnívat.

Nechybí ani NoFrost

Chladnička s mrazničkou Gorenje Advanced N 6X2 NMX nerez má samozřejmě i technologii NoFrost, v tomto případě v Plus variantě. Dnes se chladničky bez NoFrost v podstatě už neobejdou, my spotřebitelé jsme si na tento komfort rádi zvykli. Plus varianta nejenom odstraňuje led z mrazničky, ale rovněž dokáže bránit vysychání potravin v chladničce.

V chladničce jsou 4 skleněné police a další držáky, mrazák nabídne 3 zásuvky, z toho jednu ve velikosti XXL. Součástí vybavení mrazáku jsou mrazicí lahve a také tvořítka ledu.

Standardní vybavení

V chladničce jsou samozřejmě držáky na lahve a na vajíčka, v případě lahví jde o hlubokou polici na láhve ve dveřích. Tato police je uzpůsobena tak, aby mohla pojmout velké láhve, a to až do objemu 2,5 litru. Police je vybavena bezpečnostním systémem, který láhve pevně drží, takže a zabraňuje jejich pádu i při rychlejší manipulaci s dveřmi. Uživatelé oceňují i úložné boxy na sýr a máslo.

Dveře lednice jsou levé i pravé, změna jejich orientace je velmi snadná. Nerez povrch má originální úpravu proti lapání otisků prstů. Chladnička s mrazničkou Gorenje Advanced N 6X2 NMX nerez může být dokonce zabudovaná do výklenku o šíři 60 cm.

Co na ni uživatelé?

Chladnička je podle reakcí uživatelů hlučnější než průměrné výrobky, výrobce uvádí 42 dB, uživatelé ji hodnotí jako hlasitější. Vnitřní uspořádání většině uživatelů vyhovuje. Z technologií ale chybí nulová zóna, která udržuje maso v čerstvém stavu o něco déle než v běžné lednici při běžné teplotě. Pokud nejste zvyklí kupovat maso do zásoby, ničemu absence nulové zóny vadit nebude. Pokud však potřebujete uložit maso na dva, tři dny, je lépe se poohlédnout po dražším modelu vybaveném i nulovou zónou.