mKombinované chladničky se cenově pohybují v mnoha různých výškách. Jednou z těch, co vaši peněženku moc nevysají, je hhladnička s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W. Při jejím nákupu se vejdete do šesti tisíc, ale přitom od ní můžete čekat dobrou službu, alespoň jak ve svých ohlasech zmiňují uživatelé této lednice. Nejvíce si lidé pochvalují její tichý chod, okolo 40 dB. Pojďme se na chladničku s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W podívat podrobněji.

Teplotní stadnardy jsou SN až ST

Hned na začátku je nutné zmínit, že teplotní standardy, na které je chladnička s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W vybavena, jsou SN až ST, takže normálně bude fungovat od + 10 stupňů do +38 stupňů. V teplejším prostředí už může fungovat poruchově nebo vůbec (některé lednice zvládnou až + 43 stupňů).

Jde o přístroj pro menší rodinu nebo pro (prostorově) náročnější dvojici, oceníte ji zejména v menších kuchyních. Celkový objem kombinované chladničky je 262 litrů, z toho jde 175 litrů na lednici a zbylých 87 litrů na mrazák. A nyní k rozměrům (v x š x h): 171 cm × 54 cm × 60 cm. Chladnička s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W má samozřejmě pouze jeden kompresor.

3 zázuvky v mrazáku

Prostor mrazáku je rozdělen do tří zásuvek. Mrazák samotný má třídu mrazení nejvyšší možnou, tedy až – 24 stupňů, a to pro namrazování. Jakmile je namrazeno, teplota se už klasicky udržuje na – 18 stupních Celsia.

A nyní k lednici. Chladnička s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W má lednici rozdělenu do 4 skleněných polic s lištou, přičemž jedna police je pevná. Ve dveřích jsou 4 přihrádky. Chybět nesmí velká zásuvka na ovoce a zeleninu. Ale to je z vnitřního prostoru v podstatě vše, pokud nepočítáme držák na vejce nebo formu na led. Automatické odmrazování už je samozřejmostí i u levnějších modelů, jako je tento.

Dveře pravé i levé

Dveře lze přehodit na otevirání opačným směrem, ale uživatelé zmiňují, že je proces velmi složitý, a to i díky zapěnovaným pantům a chybějícím závitům. Některé kusy asi procházejí linkou rychleji, než je dokáží pracovníci dokončovat. To je úděl levnější produkce.

Energetická třída chladničky s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W je pouze A+, takže je nutné počítat s malinko vyšší spotřebou energie. Dveřní těsnění chladničky je antibakteriálně upraveno, díky čemuž se daří mírně snížit objem vniknutých jinak všudypřítomných bakterií.

Odmrazit musíte sami

Mrazák je nutné odmrazovat manuálně, zde sofistikované proudění vzduchu a zamezování usazení námrazy čekat nelze, opravdu jde o základní model lednice, který si v případě odmrazení mrazáku musíme obsloužit sami.

Nechybí však LED vnitřní osvětlení, které usnadní orientaci v ledničce, i když ji máte postavenu v nejtmavším koutě kuchyně či třeba chodby. Chladnička s mrazničkou Beko RCSA 270 M21W má manuální ovládání, takže pro nastavení kýžené teploty v lednici či v mrazáku musíte kroutit kolečkem. Kapacita namrazení je však jen4 kg za 24 hodin.

Co na ni uživatelé?

Někteří uživatelé se zmiňují, že lednice chladí příliš, ale zde spíše půjde o individuální chybné nastavení termostatu z výroby, což případně spraví přivolaný servisní technik – značka Beko má autorizované servisy dostupné po celé ČR. Jinak se nedá říci, že by uživatelé byli s kombinovanou chladničkou Beko RCSA 270 M21W nespokojení, spíše naopak,poměry ceny a výkonu je zde velmi dobrý.