Vybíráte tiskárnu do domácnosti nebo do malé kanceláře, a víte, že budete potřebovat jen černobílý tisk dokumentů, nic barevného? Záleží vám na rychlosti tisku, nikoliv na nejjemnějším rozlišení? Potřebujete tiskárnu připojit na ethernet, abyste do ní mohli posílat kvanta dat, která ona rychle zpracuje a vytiskne? Pro všechny tyhle potřeby je vynikajícím kandidátem černobílá inkoustová tiskárna EPSON WorkForce M100.

Navíc vám nabídne speciální systém doplňování inkoustu z přibalené lahvičky. A to je vychytávka, která neskutečně ušetří náklady na tisk. Ovšem pozor, inkoust se doplňuje přímo do tiskárny, takže nemusíte nic rozebírat, vyndávat a zase zandávat. Jen prostě poposunete víko, do otvoru zastrčíte hrdlo lahvičky s inkoustem a je hotovo.

Výtěžnost standardních lahviček s inkoustem je neuvěřitelných 6 000 stran. Startovací balení, které dostanete při nákupu, vytiskne 11 000 stran. A náklady ne jednu stranu tisku jsou okolo šesti haléřů.

Také je tahle tiskárna šetrnější k životnímu prostředí než ta nejúspornější laserová tiskárna. A svou činností netvoří ozon, proto i když bude v menší kanceláři a bude stále v provozu, nebude zamořovat prostor tolika zplodinami, jako je tomu v případě tiskáren laserových.

Doplňování inkoustu z přiložené lahvičky (kterou lze pak samozřejmě také dokoupit), nese název „ink tank“ systém. A jeho přednostmi jsou samozřejmě nízké náklady na provoz, jak už jsme zmínili, ale také možnost vysokokapacitního tisku, dále vysoká kvalita vytisknutých dokumentů.

Epson navíc vyvinul inkoust, který odolá vodě. Takže Černobílá inkoustová tiskárna EPSON WorkForce M100 bude tisknout rychle, kvalitně a ještě bezpečně – co se případů možného styku vody s vytisknutými dokumenty týká. Odolnost však není omezena jen vodu. Výtisky budou odolné i proti tření. Dokonce se vám ani nestane, že by vytisknuté dokumenty časem podléhaly blednutí.

Další velkou výhodou černobílé inkoustové tiskárny EPSON WorkForce M100 je nulový čas nutný pro zahřátí tiskárny. Prostě odešlete a dokument a ona jej hned vytiskne. Díky tomu je i nižší spotřeba energie.

Černobílá inkoustová tiskárna EPSON WorkForce M100 se poradí s formátem A4. To sice není žádná variabilita, ale jak už jsme naznačili, jde o tiskárnu do domácí kanceláře nebo do malé kanceláře ve firmě. Maximální rozlišení tisku je 1 440 x 7520 dpi.

Maximální měsíční zatížení tiskem je 5 000 stran, což není málo a na provoz menší kanceláře to zcela postačuje. Rychlost tisku je cirka 15 stránek za minutu, ale běžné dokumenty se tisknou i rychlostí 34 stránek za minutu. Jedna stránka je tedy vytisknutá ani ne za dvě vteřiny. Prostě: nebudete čekat!

Zásobník na papír má kapacitu na 100 listů běžného kancelářského papíru. Výstupní držák udrží 30 listů. Černobílá inkoustová tiskárna EPSON WorkForce M100 se může připojit třeba jen k jednomu počítači pomocí USB 2.0. Anebo k síti, a to díky ethernetovému rozhraní.

Černobílá inkoustová tiskárna EPSON WorkForce M100 nemá skener ani fax, ani kopírku. Ale dokáže velmi rychle a úsporně tisknout. Navíc je velmi kompaktní, váží pouze 3,4 kg a její rozměry jsou následující (š x v x h): 148 mm x 435 mm x 267 mm. Se svou hlučností vás také nezklame – vejde se totiž pod 52 decibelů. Zásobník na papír lze sklopit, takže v době, kdy tiskárnu nepoužíváte, zabere jen minimum místa.

V balení najdete samotnou tiskáru, pak je tu samostatná 140ml zaváděcí lahvička s černým inkoustem a jedna 140ml lahvička s černým inkoustem T7741, napájecí kabel, návod k instalaci a software k instalaci.

Tiskárnu si chválí i její uživatelé. Díky malým rozměrům se používá jako druhá tiskárna například na chatu, když potřebujete o víkendu dokončit pracovní povinnosti. A pro domácnosti nebo do kanceláře, kde se tiskne jen černobíle, je tím nejlevnějším a nejrychlejším řešením, co se provozu týká.

Ještě je však nutné zmínit podporované operační systémy. Jsou jimi: Mac OS 10.5.8 nebo vyšší, Windows 7 / 8 / Vista / XP. Tiskárna po skončení tisku jemně píská, jak se ukládá do odpočinkového nastavení.