Důmyslná a flexibilní konstrukce. To je převratný přínos značky Rowenta na trh vysavačů v podobě bezdrátového tyčového vysavače 3 v 1, který nabízí novou dimenzi terénního výkonu. Tyč je možné v kloubu ohnout, a tak se dostat i pod jinak nepřístupná místa. K tomu si ještě přidejte vytírání. Sice jde jen o vytírání studené, tedy nikoliv parní, ale i tak můžete s tímto vysavačem zvládnout dvě věci najednou. K tomu přidejme příslušenství pro péči o interiér auta. Pojďme se na bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO podívat podrobněji.

Tři kila čisté hmotnosti (bez příslušenství)

Bez příslušenství váží bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO cirka tři kilogramy, což je na práci s tyčovým vysavačem stále ještě dostatečně pohodlné. I se vším příslušenstvím je pak celková hmotnost uváděna 5,66 kg. Celkové rozměry modelu jsou následující (v x š x h): 1319 mm × 250 mm × 243 mm.

Provoz na baterie, bez omezujících kabelů

Jde o akumulátorový přístroj, takže se nemusíte vůbec nechat omezovat akčním rádiem. S vysavačem si zajdete, kamkoliv potřebujete, zásuvky vás trápit nemusejí. Co vás naopak omezovat bude, je celková doba provozu na jedno nabití.

Ta je podle výrobce celkem 35 minut nepřetržité práce, přičemž s dobou používání je nutné postupně počítat s jejím zkracováním. Doba nabíjení je tři hodiny. Baterie je zde Li-ion 21, 9V. Motor je bezkartáčový, ale poměrně hlučný, je nutné počítat s cirka 82 dB, což je způsobeno z velké části cyklonovou technologií.

Cyklonová technologie pro provoz bez sáčků

Kdo nechce dávat do vysavače další peníze, volí cyklonovou bezsáčkovou technologii. Ta je spojena s vyšší hlučností a s nižším pohodlím používání, protože nádobku na nečistoty je nutné vysypat, tedy opakovaně se setkat se špínou, kterou jste doma vysáli. Bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO nabízí právě tuto možnost.

Objem nádobky na prach není nijak velký, jen 0,65 l. Z toho je zřejmé, že je vysavač určen pro úklid menšího bytu, případně jako příruční vysavač do rodinného domu, kde je nemožné vysát za cirka 35 minut. Nabídne bohaté příslušenství, díky kterému jej rádi ponecháte jako příruční vysavač v obýváku nebo v kuchyni, v hale. Filtr je omyvatelný, což také prodlužuje použitelnost vysavače bez dokupování dalšího příslušenství.

V balení víc než jen univerzální hubice

Bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO nabídne v základním balení více než jednu univerzální hubici. Je tu ještě i hubice na čalounění, mop, rotační turbo kartáč, štěrbinová hubice.

A aby toho nebylo málo, můžete si posvítit na vysávané místo pomocí LED osvětlení. Určení vysavače je poměrně široké, konkrétně na vytírání podlah, s mopem, na koberce, na zvířecí chlupy, na sbírání nečistot, na všechny druhy podlah, na auto. Zejména v autě oceníte menší rozměry a bezdrátovost. A jak jsme u produktů Rowenta již mnoho let zvyklí, opravitelnost je zajištěna po dobu 10 let od zakoupení produktu.

Speciální mopovací hlava Rowenta Aqua

Bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO je vybaven speciální mopovací hlavou, která umožní mokré čištění během toho, co vysáváte jak pohyby vpřed, tak i směrem vzad. Světlem si posvítíte, nečistoty jsou sbírány jak před mopem, tak za ním, takže není omezení v pohybu, na který jste při vysávání zvyklí.

Jako kulomet

Bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO má speciální konstrukci, na které jsou umístěna dvě madla pro snadný úklid ve výškách. Budete jej držet podobně jako kulomet, snadno s ním dosáhnete, kamkoliv si zamanete. Díky madlům bude každá poloha vysavače pohodlná zejména pro vás, protože si zkrátka rozhodnete, na kterém místě jej uchopíte.

Skvělou novinkou je flexibilní konstrukce, která umožní dosažení kamkoliv pod postel, pod skříňky, aniž byste museli vytáčet hubici nebo ohýbat sami sebe. Bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO vám zajistí efektivní vysávání kdekoliv, s minimální námahou.

Do nabíjecí základny si uložíte až 2 ks příslušenství

Nabíjecí základna je pohodlná, tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO se do ní umisťuje velmi snadno, bez nutnosti se nějak speciálně trefovat. Navíc si do nabíjecí základny uložíte až 2 ks příslušenství, takže je nubudete muset hledat ve skříních nebo kdekoliv jinde po bytě či domě.

Na horní straně vysavače najdete pohovkový kartáč na čištění povrchů a nábytkových tkanin, rozkládací nástavec pro vysávání těžko přístupného nábytku. Potěší miniaturní motorizovaný kartáč pro hluboké čištění, který je ideální pro vysávání zvířecích chlupů. A též pružný „nástroj XL“ pro odstranění prachu ve všech zákoutích

A co ono mopování?

Jak je to s mopováním, tedy vytíráním hned během vysávání, což výrazně ušetří čas strávený úklidem? Bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO nabídne pouze studené mopování, nikoliv parní. Na to je potřeba myslet, jestliže pokukujete po parním mopování.

Vysavač je vybaven speciální hlavou, která má uprostřed nádobu na vodu a také samotný mop. Tedy jen naplníte vodou, nasadíte do speciální hlavice, která má sací otvory jak před mopem, tak za ním, a můžete směle vytírat. Vodu dolijete pohodlně z kohoutku, stejně pohodlně ji vylijete do toalety.

Jak se na vysavač tváří uživatelé?

Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o novinku na trhu, není ještě příliš mnoho odezev na to, jak v domácnostech plní službu. Mezi ohlasy na portálech, které zabývají praktickými recenzemi (vysavače reálně zkouší), se dá najít poznatek, že postrádají parkovací pozici vysavače, což znamená, že vysavač může stát pouze v nabíjecí stanici, ale nikoliv volně kdekoliv jinde – v tomto případě jej musíte položit.

Za nevýhodu považují i vyšší cenu, ta je ale částečně vyvážena přidaným užitkem. Výhodou je podle nich jistě atraktivní design, flexibilní konstrukce, možnost snadného mopování, které sice nefunguje na nijak zázračné úrovni, ale podlahu se s ním vytřít dá. Příjemná je i šíře příslušenství a promyšlené možnosti údržby interiéru auta. Maximální výkon je podle nich dostatečně vysoký. V menších bytech by považovali bezdrátový tyčový vysavač 3 v 1 Rowenta Air Force 560 Flex Aqua RH9490WO za dostatečný i jako vysavač hlavní.