Mít doma dva vysavače v jednom, to se často hodí. Velký tyčový vysavač na vysávání celého bytu, k tomu malý ruční vysavač na vysátí drobných nečistot třeba pod stolem, na sedačce, zejména s malými dětmi oceníme tuto možnost okamžitého snadného úklidu. Jedním z na trhu teď velmi oblíbených modelů je bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI. Podívejme se na jeho podrobné parametry, ale zejména na zkušenosti s ním, neboť je teď nejen hitem prodejů, ovšem i ohlasů uživatelů.

Akumulátorový vysavač malý i velký

Zejména pro malé byty se hodí bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI, který zvládne vysávání menších prostor na jedno nabití. Doba provozu je totiž až 50 minut, ale nutno dodat, že během nasávání nečistot rapidně klesá výkon, proto je nutné počítat s vysáváním pomalejším, s nutností přejet místa vícekrát, respektive během vysávání vícekrát vynášet nádobku na nečistoty, a to i přes fakt, že má objem 0,5 l. Jakmile ji zaplníte cirka z pětiny, výkon již  podle zkušeností uživatelů velmi klesne.

Ruční jednotka se z vysavače dá vyjmout velmi lehce, stejně tak i zaklapnout zpět. Rozkládání vysavače v době, kdy chcete vysypat nádobku a vyčistit filtr, je podle uživatelů také snadné, není nutno se učit složité postupy.

Pozor na filtr

Výrobce sice uvádí, že bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI má HEPA filtr, ale jak podle podrobnějších parametrů, tak podle reakcí uživatelů se o tom musí pochybovat. Filtr je pouze základní, jednoduchý, mnoho jemného prachu propouští ven, takže pokud jste alergici na prach a roztoče, tenhle vysavač vám vyhovovat nebude. Dodejme jen, že jde o vysavač za poměrně nízkou cenu, takže ta se odráží i v mnoha dalších aspektech výrobku.

Dlouhou výdrž na jedno nabití zajistí baterie Li-Ion 2 000 mAh

Bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI je vybaven baterií Li-Ion 2 000 mAh a 31,6 V, která vydrží oněch již zmíněných 50 minut provozu. Ale pozor, nabíjet se musí 5 – 6 hodin, takže pokud dojde šťáva uprostřed úklidu, v ten den už toho moc nevysajete.

Výrobce navíc uvádí, že je nutné po nabití vysavač odpojit od dobíjecí stanice, takže vysát ráno a pak si odjet na výlet nebo do práce, to také možné nebude. Tedy, pokud si nekoupíte časovací zásuvku nebo zásuvku ovládanou mobilem. Pozitivní zprávou však je, tento model má funkci samostatného stání pro dočasné odstavení i pohodlného uložení. Není nutné jej vždy vracet do dokovací stanice.

Rotační kartáč s vlastním motorem

Účinnost vysávání zvyšuje rotační kartáč s vlastním motorem, který zlepšuje sílu hubice a hlavně sacích možností tohoto modelu. Oceníte to zejména na kobercích s vyšším vlasem. Samostatný motor je tu nutný, aby se kartáč vůbec točil – sání modelu s akumulátorem přece jen není tak silné jako u vysavačů, které vyžadují připojení do elektřiny.

Pozor na vyšší hluk

Jako všechny bezsáčkové vysavače, je i tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI poměrně hlučný. Jeho hladina hluku dosahuje cca 78 dB, pro srovnání, sáčkové vysavače umějí i 58 dB. Navíc jde o model tyčový, kde nelze hluk motoru významně překrýt. Cyklonová technologie, bez které se bezsáčkové vysavače neobejdou, také nepatří k nejtišším. Nezapomeňme ani na rotační kartáč s vlastním motorem, který také dost zvyšuje hlučnost.

2 rychlosti provozu

Bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI můžete nastavit na dvě rychlosti provozu, přičemž s tou vyšší budete vysávat samozřejmě kratší dobu. Vysavač je dobrý na sběr větších nečistot typu vlasy, chlupy, smetí. Prach nabere samozřejmě také, ale už jej nedokáže účinně udržet vevnitř.

Celkově nejde o vyloženě velký model, jeho velikostní parametry jsou následující: rozměry (v x š x h): 1 160 mm x 273 mm x 162 mm. Jeho hmotnost je jen 2,4 kg, což ocení zejména drobnější ženy, nebo ti, kdo kupují vysavač tak, aby s ním zvládly úklid i odrostlejší děti.

Pro všechny typy povrchů

Bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI je určen na vysávání všech typů povrchů, tedy poradí si i s koberci, přestože jde o akumulátorové zařízení. S ručním vysavačem se směle můžete pustit i do vysávání vozidla nebo sedačky, plyšových hraček apod.

Aby bylo možné co nejpestřejší použití, jsou tu i další hubice, nástavce, se kterými můžete vysávat i užší prostory nebo speciální povrchy. V příslušenství najdete jak rotační kartáč s vlastním motorem, tak je tu i štěrbinová hubice a prachový kartáček.

Filtr se má čistit oplachem vodou

Výrobce doporučuje po každém vysávání čistit filtr opláchnutím vlažnou vodou. Jak dlouho pak filtr schne, to už nikde neuvádí. Ovšem je nutné občas filtr vyčistit jen na sucho, abyste pak mohli zase pokračovat ve vysávání. V tomto případě se bude hodit, pokud máte malý kompresor na vyfoukání filtru, nebo se smířit s vyklepáváním (a s oblaky prachu, takže raději vysypávat rovnou do popelnice, rozhodně ne v bytě).

Snadné manévry

Bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI  nabídne skvělou ovladatelnost a snadné manévrování okolo nábytku, a to díky hubici vysavače. Ta je totiž otočná v rozsahu 180°. Na snadnosti úklidu se podílí i nízká hmotnost vysavače, v neposlední řadě také ergonomická rukojeť.

Možná oceníte LED osvětlení, které vám na podlaze ukáže blízké okolí vysavače v celém jeho světle, takže uvidíte skvěle všechny nečistoty, co je potřeba sebrat.

Shrňme dojmy uživatelů

Bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI je určen, jak je vidno i z jeho ceny, pro méně náročné zákazníky, tedy nealergiky a domácnosti, kde už není nutné tak často uklízet, protože děti již odrostly a většina času se stejně tráví mimo domov. Rozhodně nejde o model vhodný tam, kdy by žili domácí mazlíčci, resp. chlupatá zvířátka.

Základní vysávání malého bytu, auta, schodiště, to vše bezdrátový a bezsáčkový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI zvládne. Ale nečekejte od něj výkon sáčkového vysavače s připojením do elektřiny. Spíš je nutné jej brát jako příruční, pomocný vysavač.

Uživatele zklamal jak dlouhým nabíjením, tak zejména neschopností kloudně filtrovat jemný prach, který se vrací zpět do místnosti. A to může zejména pro alergiky znamenat velké zdravotní potíže do budoucna. Uživatelé by též přivítali více příslušenství, hlavně jeho lepší uložení. Nástavec pro ruční vysavač je totiž umístěn stojanu pod velkým vysavačem. Takže je nutné stejně vzít nejprve celý vysavač, vyzvednou nástavec pro ruční část vysavače, pak teprve se dá začít vysávat právě jen malým vysavačem. Další možností je nechávat si malý vysavač při ruce.

Uživatelé dost kritizují i fakt, že v nástěnném držáku není vysavač umístěn vhodně, je totiž vykloněný do prostoru. Uživatelé sice vítají nízkou cenu výrobku, ale zároveň zmiňují, že příště budou už ochotni investovat vyšší částku pro vyšší užitek.