Sluchátka sice ke sportování nepotřebujete, ale k běžnému životu by se hodila? A nechcete neustále tahat mobil nebo přehrávač s sebou? Chcete si hudbu pouštět z PC, věže nebo televize, ale přitom se moci volně pohybovat po místnosti? A zároveň nestojíte o velká sluchátka překrývající celé uši a izolující od zvuků okolního světa?

V tomto případě vás mohou zaujmout i bezdrátová Bluetooth sluchátka Sony ACTIVE MDR-XB70BT. Jsou malá, lehká, ale nechybí jim veškeré vybavení, které k plnému pohodlí a dobrému hudebnímu prožitku potřebujete.

Sluchátka mají tzv. týlové provedení, takže jsou spojena tak, abyste je mohli pohodlně nosit na krku, ale aby zároveň při nošení nikde nepřekážela.  Navíc jsou vybavena veškerým ovládáním, takže vše, co budete potřebovat přizpůsobit, si nastavíte právě na sluchátkách.

Pro sport vhodná nejsou, protože jednak není ovlivnitelná délka kabelů a jednak týlové provedení není vhodné například k nošení až pod svrchní vrstvou oblečení – vše vede k vytahování sluchátek z uší. Ale pro běžnou činnost doma nebo pro cestování se bezdrátová Bluetooth sluchátka Sony ACTIVE MDR-XB70BT hodí skvěle.

Sluchátka nabízejí zvuk s technologií EXTRA BASS™. Ta dělá každou píseň, i tu filmovou, absolutně úžasnou k poslechu. Zvuk EXTRA BASS™ má totiž vylepšené nízké kmitočty, takže výsledné zvukové efekty jsou jednak silné a jednak i prudké. Takže si připravte uši, ale pozor na příliš hlasitou reprodukci! Někteří uživatelé poznamenávají přebasování sluchátek, to však snadno upravíte přímo v přehrávači, kde basů prostě uberete.

Vzhledem k tomu, že sluchátka Sony ACTIVE MDR-XB70BT jsou bezdrátová, potřebují k tomu, aby fungovala, svou vlastní baterii. Tato vydrží až 9 hodin hudby, respektive nepřetržitého provozu. Doba výdrže je však ovlivněna i hlasitostí. Nabíjení sluchátek Je snadné jako u mobilu – přes mikro USB port, tedy klasickým USB kabelem, přičemž zdroj může být jakýkoliv, včetně auta. Doba nabíjení ze sítě je asi 2,5 hodiny.

Bluetooth je tu ve verzi 4.1, tedy zajištění stabilního spojení nebude problémem. Párování s jakýmkoliv Bluetooth přehrávačem je snadné. Stačí prostě jen zapnout Bluetooth v přehrávači a povolit spárování. To je vše. Sluchátka podporují rozhraní A2DP, AVRCP, HFP, HSP, audio formáty SBC, AAC.

Pohodlná tlačítka vám umožní ovládat hovory a přehrávání hudby, aniž byste se museli dotýkat telefonu nebo toho přehrávače, ze kterého právě posloucháte. Sluchátka mají zabudovaný i mikrofon, takže si s nimi zavoláte jako s handsfree – hovor poběží přes telefon, ale ve vašich sluchátkách. Pomocí sluchátek ho přijmete i ukončíte.

Sluchátka mají lehký a velmi flexibilní design. I rozsah kmitočtu je více než uspokojivý, posuďte sami: je od 4Hz až po 24 000 Hz! A přitom citlivost sluchátek je 105 dB / mW. Jde tedy o hodnotu akustického výkonu sluchátek. Maximum je přitom 140 dB, což je již hranice bolesti. Z údaje 105 dB / mW je znát, že jde o poměrně hlasitá sluchátka, která jsou i dost citlivá na signál zdroje. Bezdrátová Bluetooth sluchátka Sony ACTIVE MDR-XB70BT je tedy možné poslouchat i na zdroji s nižším výkonem, což bývá většinou MP3 přehrávač nebo i smartphone.

Přestože bezdrátová Bluetooth sluchátka Sony ACTIVE MDR-XB70BT mají uzavřený akustický systém, zcela vás od okolí izolovat nebudou. Kabel sluchátek není odnímatelný. Sluchátka jsou schopná si zapamatovat Bluetooth párování až s osmi přístroji, což pro vybavení běžné domácnosti jistě stačí, a to i když je budete používat také například v práci. Potíž je jen v tom, že nemohou býs spárována s více zařízeními najednou, kdy byste mohli například poslouchat hudbu z počítače a zároveň sluchátka využít jako handsfree ke spárovanému telefonu.

Uživatelé často uvádějí, že sluchátkům na první Bluetooth připojení hudba často nejde. V tomto případě ale pomáhá Bluetooth připojení resetovat a zkusit jej znovu. Kabel pro propojení mezi sluchátky může být pro někoho dlouhý, jistě nejsou konstruovaná pro malé, drobné lidi.

Sluchátka Sony ACTIVE MDR-XB70BT navíc dostanete i v praktickém a pevném balení, které se bude snadno používat i na cesty. Reproduktor sluchátek má rozměr 12 mm a celý systém váží 43 gramů. Pokud byste chtěli sluchátka používat i na kratší vzdálenost přenosu, můžete využít NFC propojení, které tato sluchátka také umějí.