Jakékoliv cvičení, ať už nás baví nebo ne, je příjemnější s poslechem hudby. Anebo i domácí práce. Jenže někdy nemůžeme hudbu poslouchat volně v prostoru, ale je potřeba ji schovat do sluchátek, aby nerušila okolí. Právě pro tyto příležitosti jsou vhodná sluchátka v podobě špuntů, navíc vybavená mikrofonem, která mohou fungovat i jako headset, tedy na telefonování – jsou na to vybavená speciálními tlačítky.

Základním modelem v této oblasti, a tedy i za velmi nízkou cenu, jsou bezdrátová Bluetooth sluchátka s mikrofonem Cel-Tec BS4 Sport. Vzhledem k tomu, že jsou bezdrátová, mají i vlastní napájení v podobě dobíjecí baterie, která vydrží až 4,5 hodiny hovoru nebo poslechu hudby.

Nabíjení baterie je snadné, stejné jako u mobilního telefonu – sluchátka jsou vybavena mini USB konektorem, takže nabíjet můžete z mobilu, počítače, lampičky anebo klasicky ze sítě, pokud máte adaptér (se sluchátky dodáván není) anebo prodlužovací šňůru s USB konektory. nepříjemné je pouze to, že když vás sluchátka upozorňují na docházející baterii, máte před sebou už jen pět minut hudby. Pak už je baterie zcela vyšťavená.

Abyste mohli sluchátka bezpečně přenášet, kamkoliv potřebujete, dostanete je i s pevným pouzdrem EVA case, které zajistí, že ani při manipulaci s nimi například v batohu se jim nic nepřihodí. Umisťování sluchátek do pouzdra je snadné, protože díky Bluetooth připojení mají jen velmi krátký kabel, se kterým si lehce poradíte.

Každý máme zcela jinak velké uši, a proto jsou bezdrátová Bluetooth sluchátka s mikrofonem Cel-Tec BS4 Sport dodávaná se třemi sadami špuntů, každý v jiné velikosti. Sluchátka jsou velmi lehká, váží pouhých 20 gramů. Jejich lehkost a pohodlnost nošení potvrzují i uživatelé, kteří ve svých recenzích vyzdvihují právě to, že sluchátka jsou lehká, v uších dobře drží, a to dokonce i při pohybu. Nijak neobtěžují a je snadné nemyslet na to, že je v uších máte.

V čem bezdrátová Bluetooth sluchátka s mikrofonem Cel-Tec BS4 Sport trochu pokulhávají, jsou dvě skutečnosti. První je náročnější ovládání při telefonování nebo změně hudby, kdy je potřeba se naučit zacházet s malými tlačítky. Je to však jen síla cviku a zvyku.

Druhá věc, kterou uživatelé hodnotí jako méně povedenou, je kvalita zvuku. Není prvotřídní. Ale hudba je s nimi dobře poslouchatelná. Pro prvotřídní poslech je totiž potřeba sáhnout do zcela jiné cenové kategorie sluchátek.

Bezdrátová Bluetooth sluchátka s mikrofonem Cel-Tec BS4 Sport poskytnou poměrně kvalitní zvukový zážitek, telefonování s nimi je pohodlné. Bluetooth 4.1 má plný dosah 10 metrů, proto se signál neztratí, ani když se pohybujete kdekoliv po větší místnosti.

Bezdrátová Bluetooth sluchátka s mikrofonem Cel-Tec BS4 Sport jsou vybavena pokročilým čipsetem CSR 8635 V4.1, výsledkem čehož je věrný a vyvážený zvuk s vynikajícími basy. Nicméně, prvotřídní zvuk je potřeba hledat jinde.

Sluchátka ale nabídnou vodotěsnou konstrukci, díky které s nimi můžete sportovat v jakémkoliv počasí. Sluchátka jsou vyrobena v unikátním ergonomickém designu a z kvalitních materiálů, takže vám vydrží dlouhou dobu k dispozici, při zcela pohodlném nošení.

Díky Bluetooth můžete sluchátka s mikrofonem Cel-Tec BS4 Sport propojit s celou řadou Bluetooth zařízení, které podporují příslušné profily (HFP, HSP, AVRCP, A2DP). Sluchátka podporují zejména zařízení s Androidem.