Poslouchat hudbu ve sluchátkách, kdykoliv a kdekoliv, to je touhou mnoha lidí. K tomu když jsou to sluchátka přes uši, s uzavřeným akustickým systémem a navíc bezdrátová, také skládací, aby se dala snadno přibalit s sebou, je to snad ta nejlepší varianta. Jenže často taková sluchátka stojí několik tisíc korun, což si ne všichni mohou dovolit. Ale naštěstí jsou na našem trhu i výrobci, kteří nabízejí své produkty za natolik rozumnou cenu, že i s marží obchodníka se vejde do tisícikoruny, s těmito konkrétními sluchátky se pohybujeme dokonce okolo pětistovky. A to už se jistě dá.

Navíc jsou sluchátka schopná nabídnout poměrně slušný zvukový standard a poskytují i možnost poslechu s připojením pomocí 3,5 mm jacku, krterý je součástí balení. Tehdy totiž nemusíte mít nabitou baterii anebo si ji nemusíte vybíjet, když zrovna třeba sedíte u PC, tedy se nijak nepohybujete a dráty tedy logicky nepřekážejí.

Když jsme u baterií, je potřeba zmínit, že jejich výdrž je jen okolo šesti hodin, ale při zohlednění ceny sluchátek GoGEN HBTM 21B (HBTM 21B) to až tak krátká doba není. Navíc baterii budete potřebovat opravdu jen na pohyb, při poslechu v klidu a v sedě můžete sluchátka připojit drátem. Samotné nabíjení přes USB kabel zabere asi tři hodiny.

Sluchátka jsou oblouková, přičemž oblouk vede přes temeno, tedy klasicky přes hlavu. Reprodukci hudby zajišťují ve sluchátkách dynamické reproduktory o velikosti 40mm, s bohatým frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz.

Sluchátka lze spárovat velmi rychle, stačí jen mít zapnuté Bluetooth na zařízení, ze kterého chcete poslouchat. Sluchátka jsou vybavena komunikací Bluetooth verze 3.0. Pokud sluchátka GoGEN HBTM 21B (HBTM 21B) spárujete s mobilem nebo s tabletem, který má LTE technologii, můžete přímo sluchátky, respektive pomocí tlačítka na nich, přijmout hovor. Ale sluchátky také ovládáte hudbu v zařízení, ze kterého ji posloucháte. Můžete změnit píseň nebo i hlasitost.

Sluchátka zvládnou automaticky a plynule přecházet mezi poslechem hudby a telefonováním, aniž byste na mobil museli sáhnout. Kabel, kterým můžete sluchátka připojit k zařízení, ze kterého posloucháte (když nepotřebujete bezdrátový poslech nebo když došly baterie), je vyroben tak, aby byl odolný proti překrucování a lámání. Z obou stran je opatřený Jack konektorem 3,5 mm. Jeho celková délka je 1,2 m.

Součástí balení jsou vedle sluchátek a 3,5 mm jack kabelu i USB nabíjecí kabel a manuál. Díky tomu, že kabel s 3,5 mm jack konektory nijak snadno nepřekroutíte a nezničíte, je snadné brávat s sebou na cesty i jej.

Bezdrátová Bluetooth oblouková sluchátka GoGEN HBTM 21B mají celkem slušnou citlivost, konkrétně 105 dB / mW ± 3 dB / mW. Maximum je přitom 140 dB, což je již hranice bolesti. Hodnota 105 dB / mW je typická spíše pro špuntová sluchátka, ale vzhledem k ceně sluchátek jde stále o docela slušnou citlivost. Kvalitost zvuku si uživatelé vesměs (vzhledem k ceně sluchátek) chválí. Nelze samozřejmě čekat špičkový zážitek. Ale rozhodně se vaše oblíbené skladby budou i se sluchátky GoGEN poslouchat velmi dobře.

Bezdrátová Bluetooth oblouková sluchátka GoGEN HBTM 21B (HBTM 21B) je tedy možné poslouchat i na zdroji s nižším výkonem, což bývá většinou MP3 přehrávač nebo i smartphone. Zde je tedy jasně vidět, že zejména mobily jsou tím, k čemu byste měli sluchátka párovat. Využijete je pak totiž i jako pohodlné handsfree. Sluchátka jsou samozřejmě vybavena i mikrofonem, jinak by handsfree realizovat nešlo.

Sluchátka jsou i velmi lehká, váží pouze 200 g. Takže i cestování s nimi na uších nebo za krkem, když bude potřeba poslouchat zvuky z okolí, bude snadné. Rozhodně vás nebudou tížit a ani tlačit. Pouze mohou lidem s citlivějšími boltci, nebo pokud nosí brýle, vyvolávat pocit tlaku na uši. Polstrování je sice měkké, ale konstrukce je udělaná tak, aby vyhovovala i lidem s menší hlavou. Uživatelé se velmi chválí snadnost ovládání sluchátek, není potřeba si nic extra učit, ani trénovat hmat na několika tlačítkách.

Na druhou stranu uživatelé poukázali na to, že u některých modelů nemá Bluetooth avizovaný desetimetrový dosah. Otázkou je, zda těch deset metrů bylo přes nějakou zeď. Tou totiž signál Bluetooth neprojde.