Na větší pozemky s velkou plochou záhonů se dá dobře využít Benzínový kultivátor Hecht 790 BS. Jde o poměrně těžký, ale velmi výkonný stroj s hmotností 55 kg. Také se silným motorem Briggs & Stratton CR950 s obsahem 208 cm3. Motor má výkon 605 HP.

Benzínový kultivátor Hecht 790 BS zvládne obdělat jakoukoliv půdu, i tu nejvzdorovitější jílovitou. Díky tomu je využitelný po celý rok, protože kdykoliv připraví zákony do té podoby, jakou si přejete. Na podzim s ním můžete zapravit do půdy dostatek kompostu nebo jiného hnojiva – a tak připravit záhony na zimu. Benzínový kultivátor Hecht 790 BS půdu řádně nakypří a dostatečně převrátí, takže zazimovaní škůdci, respektive jejich larvy, nebudou mít ve vašich záhonech šanci na přežití.

Nože kultivátoru Hecht 790 BS mají dostatečné rozměry, jejich průměr je 38 cm. Jsou vyrobeny z velmi pevné oceli. Ale to není vše. Díky silnému motoru a dobré konstrukci stroje je pracovní závěr kultivátoru až neuvěřitelných 84 cm. Pracovní záběr se dá nastavit podle potřeby, a to na 32 / 50 / 84 cm. Nastvení se provádí nasazováním dalších nožů nebo jejich sundáváním. Nožů může najednou pracovat 6 nebo 4 nebo i 2. Díky tomu bude záběr kultivátoru přesně takový, jaký budete vy sami chtít.

Jmenovitý výkon motoru benzínového kultivátoru Hecht 790 BS je 3,3 kW / 4,5 HP. Maximální výkon pak je 4,8 kW / 6,5 HP. Jde o spalovací benzínový 4 – taktní motor, takže je tu velmi pohodlné doplňování paliv. Olej je totiž v jiné nádobě než benzín. A tak není potřeba nic míchat, držet poměry apod. Palivová nádrž je velká, proto na jedno doplnění odvede stroj spoustu práce.

Ohlasy uživatelů chválí řídítka, která jsou výškově i stranově nastavitelná. Proto se snadno přizpůsobí výšce postavy obsluhy. Stranově nastavitelná jsou proto, abyste za strojem nešlapali do již upravené zeminy. Takže je tu vychytávka, kdy je možné řídítka vyklonit na jednu nebo druhou stranu, a stroj pak pohodlně ovládat z pozice, kdy nestojíte přímo v jeho ose. Nepošlapete tak jeho dílo.

Díky tomu, že jsou všechny hlavní ovládací prvky, včetně řadicí páky přímo na řídítkách, je ovládání benzínového kultivátoru Hecht 790 BS snadné právě i v době, kde jdete vedle něj, nikoliv přímo za ním.

Výrobce nabízí i doplňkové příslušenství, které ale není součástí tohoto balení. Jde o 8“ pojezdová kola s pneu, ocelová lopatková kola, rozšiřující hřídele pro osazení kol, hrobkovač – řádkovač, vyorávač brambor nebo jednostranný pluh. Díky silnému motoru utáhne Benzínový kultivátor Hecht 790 BS všechno tohle příslušenství. A dovolí vám zpracovat zeminu přesně tak, jak potřebujete.