Pro náročnější uživatele, kteří se nebojí benzínového pohonu a mírně těžšího přístroje, je tu benzínový křovinořez s dělitelnou hřídelí Hecht 129 BTS. Právě dělitelná hřídel z něj dělá všestranného pomocníka, kterého můžete kdykoliv kamkoliv převézt. Poměrně rychle ho totiž složíte na polovinu původní délky. A v této podobě se vejde i do nejmenšího auta. A ti šikovnější ho zvládnou převézt i na kole.

I přes to, že jde o benzínový křovinořez, rozhodně nepatří k těm nejtěžším. Jeho hmotnost je 5,9 kila, takže když na to přijde, poradí si s ním i drobnější žena. Výhodou jsou i ergonomicky tvarovaná madla opatřená protiskluzovou vrstvou. Celá rukojeť se dá nastavit do optimálního úhlu dle postavy uživatele. K tomu je nutné vědět, že spínač plynu je vybaven pojistkou.

Benzínový křovinořez s dělitelnou hřídelí Hecht 129 BTS je vybaven i ramenním popruhem pro zavěšení, díky čemuž je práce s křovinořezem příjemná a zbytečně nevysiluje.

Pracovní záběr struny přitom je až 43 centimetrů, což je o dost více než u běžných menších křovinořezů v podobné hmotnostní kategorii. Síla struny je 2,5 mm, přičemž ji lze samozřejmě kdykoliv vyměnit za jinou.

Posun struny je klasicky poloautomatický, tedy poklepem během doby, kdy je strunová hlava roztočená. Struna se díky tomu prodlouží a odřeže se opotřebovaná část. Kotouč je však kovový, což samozřejmě ocení všichni, komu jde o delší životnost kupovaných přístrojů.

Žací nůž má pracovní záběr 25,5 cm, což je také vyhovující parametr pro běžné amatérské použití. A benzínový křovinořez Hecht 129 BTS troj je vybaven dvou taktním benzínovým motorem o výkonu 1,1 HP. Ten si spolehlivě poradí i s hustším porostem. Má totiž kvalitní úhlový převod, který zajistí, že výkon je bezpečně a spolehlivě přenášen na žací ústrojí.

Kovový kotouč, kterým je stroj vybaven, je vysoce kvalitní a tříramenný. Struna je vybavena odřezávačem. Ruční prodlužování tedy nehrozí. V balení najdete i popruh, žací kotouč, strunovou hlavu. A také drobné nářadí pro výměnu kovového kotouče a strunové hlavy.

Uživatelé, kteří si ho již pořídili, si nákup chválí. Benzínový křovinořez s dělitelnou hřídelí Hecht 129 BTS totiž dobře startuje a zvládne obsloužit i větší plochy. Klasické dosekávání okrajů okolo plotu, pískoviště záhonů, prostě všechno, kam se nedostanete běžnou sekačkou. A k tomu žací nůž na zápasení s náletovými pleveli i v hustší koncentraci. Hlučnost křovinořezu je podle uživatelů přijatelná.