Kdo má větší zahradu nebo například obsluhuje více zahrad – vedle té doma také zahradu na chalupě nebo na chatě, případně máte polnosti, statek, jistě se vyplatí investovat do nářadí určeného profesionálům. Zejména když se na něj vztahuje velmi výhodná, dokonce dvojnásobně dlouhá záruka, ano o celkové délce čtyř let.

Benzínový křovinořez GTM Professional GTBC 33 M nabízí bezstarostné sekání po celé čtyři roky. Vzhledem k tomu, že výrobce nabízí záruku na čtyři roky, je si také jistý kvalitou svých produktů. Proto nemá smysl váhat před nákupem takových strojů. K dosažení čtyřleté záruky stačí každoroční servisní prohlídka u autorizovaného servisu.

A co tedy benzínový křovinořez GTM Professional GTBC 33 M nabídne? Provozní výkon v síle 0,9 kW, přičemž maximální výkon je dokonce 1,3 kW. Ale stroj na něj není z provozních důvodů nastaven. Motor má objem 32,6 krychlových centimetrů. Jde o dvoutakt.

Benzínový křovinořez GTM Professional GTBC 33 M patří spíše mezi těžší stroje, jeho hmotnost je 7,5 kg. Počítá se s tím, že jej budou obsluhovat převážně muži. K výkonu se pojí také maximální otáčky hřídele (ot / min.), kterých je dokonce 7 800. Motor je se sníženými emisemi, čímž se přístroj vymyká od ostatních v hobby segmentu.

Jak uvádí výrobce, uspořádání motoru je převzato z profesionálních strojů, které mají klikovou hřídel uloženou na dvou ložiskách. Hobby stroje pak mívají motor uložený na jednom ložisku. Uložení na dvou ložiskách prodlužuje živostnost motoru až na dvojnásobek. To je další důvod, proč se spolehnout na tento model.

Vodící tyč je poměrně silná, má průměr 28 mm. Starty motoru jsou snadné, a to i ve velkém rozpětí okolních teplot. Umožňuje to palivový systém, karburátor a sytič stroje. Karburátor má ještě další věc, kterou se může pochlubit. Je moderní. A díky tomu umožňuje práci v jakémkoliv úhlu. To znamená, že se nezahltí palivem ani při práci v prudkém protisvahu, nebo když jej nakloníte nahoru při prosekávání křovin či živého plotu, samozřejmě ve větší výšce.

Benzínový křovinořez GTM Professional GTBC 33 M má pevnou úhlovou převodovku uloženou v ložiskách. Ta pomáhají snižovat vibrace, hlučnost a umožňují pracovat ve vyšších otáčkách. Velkou výhodou je i spojka mezi motorem a hřídelí. To znamená mnohem snadnější starty, klidnější běh a delší životnost celého ústrojí. Většina strojů v této cenové kategorii, tedy hobby strojů, spojku nemá.

Strunová hlava se samozřejmě při volnoběhu netočí. To je velké bezpečnostní plus. Řídítka tlumí vibrace, díky čemuž je benzínový křovinořez GTM Professional GTBC 33 M snadněji a pohodlněji ovladatelný.

Výhodou je snadné nastavení řídítek, které nevyžaduje žádné nářadí. To ocení, pokud se strojem bude pracovat více lidí, pokud pracujete v členitějším terénu anebo pokud chcete stroj častěji převážet. Díky změně úhlů řídítek se objem prostoru, který stroj zabere, totiž výrazně zmenší.

Balení je poměrně bohaté, zahrnuje třízubý nůž, strunovou hlavu se systémem automatického odvíjení Tip-Automatik, profesionální dvouramenný popruh, minikanystr na olej a montážní nářadí. To využijete při výměně žacího nože a struny. Nůž je samozřejmě trojramenný. Nádrž má objem 0,75 litr, což zaručí poměrně dlouhý provoz na jedno „dotankování“. Záběr struny není z největších, jen 41,5 cm. Ale Záběr nože je klasických 25,5 cm.