Jestli hledáte lehký, ale přitom benzínový křovinořez, přidejte do hledáčku i model Fieldmann FZS 3005-B. Váží pouze 6,6 kg, ale objem jeho motoru je 27 cm3 / 0,80 kW. Na jeden záběr poseká struna 42 cm. Křovinořez má vyměnitelnou hlavu, kdy můžete sekat buď žací lištou, která zvládne i vzrostlejší náletové křoviny, anebo si nasadíte strunovou hlavu s poloautomatickým systémem. Struna má sílu 2,4 mm, což by pro běžný provoz mělo stačit.

Balení křovinořezu Fieldmann FZS 3005-B obsahuje jednu strunou plně navinutou hlavu a jeden ocelový nůž pro sečení odolných rostlin a náletových dřevin. Dále tu naleznete ramenní popruh a také nádobku, kalibrovanou. Ta slouží k snadnému namíchání vyhovující palivové směsi. Do nádržky se totiž samozřejmě nelije čistý benzin, ale směs benzínu a oleje v poměru 1:40. Jde o dvoutaktní motor bez samostatného promazávání – stejně jako u ostatních zahradních spotřebičů s benzínovým pohonem.

Řídítka neboli dvojitá rukojeť benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 3005-B Má příjemnou vychytávku: je možné ji posouvat po hlavní hřídeli. A lze dokonce i nastavit její úhel. Tím pádem mohou křovinořez pohodlně používat všichni a není potřeba hledat kompromisní nastavení. Každý, kdo půjde sekat, si křovinořez přizpůsobí přesně podle sebe. Madla řídítek jsou ergonomická.

Poloautomatická strunová hlava zajistí, že pro vysunutí dalšího kousku struny, až je ten současný opotřebovaný, stačí pouze poklepat hlavou křovinořezu o tvrdší podložku. A struna se sama povysune o předem stanovený kus. Výhodou benzínového křovinořezu je samozřejmě fakt, že k němu nevede kabel, takže jednak nejste omezeni v pohybu, jednak nic nepřeseknete.

Montáž všech dílů benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 3005-B je snadná, a to včetně výměny hlav nebo nasazování nové struny. Díky dostatečnému výkonu motoru i kvalitnímu žacímu listu vyrobenému z oceli poseče vše, co se od křovinořezu očekává. A tuhle skutečnost si uživatelé povětšinou nejvíce chválí. K tomu patří tento model k těm lehčím. Takže ho mohou snadno obsluhovat i ženy. Váha jde především do popruhu, proto ani po delší práci s ním nebolí ruce z toho, že by člověk musel nést celou váhu přístroje pouze rukama.

Nevýhodami modelu je jistě fakt, že ho nelze rozložit a dát například do menšího auta. Převážet se dá pouze v jednom kuse. A vzhledem k tomu, že jde o benzínový motor, vyžaduje častější údržbu, zejména před zimou a po ní. I startování a obsluha mohou být pro lidi zvyklé na elektrické přístroje o něco náročnější.