Není bazén jako bazén. Velmi důležitá je i výbava k bazénu. A toho si jsou vědomi i v Bestway. proto nabízejí zákazníkům, kteří upřednostňují kvalitnější výbavu, model Hydrium 3,6 x 1,2 m – 56574. Jde o bazén se zesílenou konstrukcí a s pevnou PVC fólií v úpravě odolné proti UV záření. Bazén je sice ve vyšší cenové kategorii, ale na jeho kvalitě a výbavě je to znát.

Co je tedy k bazénu přibaleno? Zejména kvalitní sítko (skimmer) a také písková filtrace. Přiložené pískové filtrační čerpadlomá tyto vlastnosti: 220-240 V, 2006 l výtlak, 2006 l integrovaný systém proudění vody. Obě zařízení se postarají o křišťálově čistou vodu a hladinu bez nečistot. I tak se samozřejmě doporučuje bazén na noc překrývat.

Další součástí výbavy je podložka pod bazén, bezpečnostní schůdky, záplata pro případ nehody. A také příjemná vychytávka – instruktážní DVD, díky kterému snadno zjistíte, jak se do montáže bazénu pustit. K jeho sestavení jsou ideální tři lidé, přičemž samotná montáže ve třech lidech zabere asi dvě hodiny. Nelekejte se – sestavovat ho budete jen jednou, bazén může být venku celý rok. Veškeré příslušenství nutné k sestavení bazénu je v balení obsaženo.

Samotný bazén je vysoký 1,2 m, přičemž voda může dosahovat do 105 cm. V tomto případě je v bazénu přes deset kubíků vody, konkrétně 10 990 litrů vody. Průměr bazénu je 3,6 metru. Takže menší děti si v něm i zaplavou. Bazén není nutné plnit až po 105 cm, hladina může být i níže. Díky pevné konstrukci je výška hladiny variabilní.

Pojďme ale ke konstrukci, která podpírá bazénovou fólii. Jde o zesílenou a odolnou páteřní konstrukci z kovových rámů odolných vůči korozi. Díky zesílené konstrukci i PVC fólii může být bazén venku celoročně. Takže, jak už jsme jednou zmínili, montovat ho stačí jen jednou.

Příjemným doplňkem jsou 16 cm široké horní ocelové nosníky, o které je příjemné se během pobytu ve vodě opírat. Také si na ně můžete cokoliv odložit. Třeba přenosný reproduktor – ale pozor, jen vodotěsný. Na trhu jich několik je.

Fólie je přizpůsobena i na použití slané vody, respektive na použití soli pro udržování vody v dobrém stavu. Díky tomu, že je u bazénu písková filtrace, nebude sůl problémem ani pro ni (ke kartušové filtraci sůl vhodná není).