Pokud se potřebujete v hledání tiskárny zaměřit na profesionální barevný tisk laserovou tiskárnou, zastavte se na chvilku i u tohoto modelu. Díky tomu, že jde o LED tiskárnu, vám totiž nabídne nejen vysokou rychlost tisku – 30 stránek černobíle a 26 stránek barevně během jedné minuty – ale také pozoruhodnou HD obrazovou kvalitu tiskových výstupů. Navíc tu najdete i automatický duplexní tisk. To oceníte nejen v kanceláři, kam se tiskárna výborně hodí, ale i v domácnosti, pokud si ji sem pořídíte.

Samozřejmostí je kompaktní zařízení s připojením na internet. A možnost automatického oboustranného tisku, kterou jsme už zmiňovali. Co se týká připojení na internet, můžete barevnou laserovou tiskárnu OKI C332dn dostat do sítě pomocí LEN rozhraní. Wi-Fi bohužel chybí.

Vstupní zásobník pojme až 250 listů (při gramáži 80 g/m2), aby tiskárna vyhovovala zvýšeným požadavkům na tisk i ve větší kanceláři. První stránku dostanete za pouhých devět sekund od příkazu k tisku. Rychlost tiskárny podpoří velikost standardní paměti. Paměť je totiž o velikost 1 GB.

Barevná laserová tiskárna OKI C332dn je zaměřena na snížení spotřeby energie a díky tomu i na šetření provozních nákladů. I tak ale při provozu spotřebuje 540 W, což je v podstatě dvacetinásobek tiskárny jehličkové. Vždy je tedy nutné zvážit, k čemu ji hlavně ve firmě budete potřebovat.

Další výhodou, kterou barevná laserová tiskárna OKI C332dn nabídne, je digitální LED technologii méně pohyblivých součástí. Tato technologie přináší menší zejména menší opotřebení, dále výjimečnou spolehlivost, tedy celkově nízké náklady na vlastnictví a provozování této tiskárny.

Příjemnou možností je tisknutí z mobilních chytrých zařízení. Telefon i tablet, jsou pro tiskárnu zdrojem k tisku. Ale pozor, Wi-Fi chybí, takže pokud chcete tisknout z mobilních zařízení, je nutné dokoupit WLAN modul a doinstalovat jej. Pak bude možné využít Google Cloud Print 2.0., jinými slovy tisk z telefonů a tabletů s Androidem.

Barevná laserová tiskárna OKI C332dn má vedle LAN rozhraní i možnost připojení přes USB 2.0, kdy ji budete mít trvale připojenou k jednomu počítači, což zpravidla dostačuje v domácnosti. Pro ostatní případy je zde již zmíněné rozhraní LAN.

Jemnost tisku je 1200 x 600 DPI v případě tisku černobílého i barevného. A nutno zdůraznit, že barevná laserová tiskárna OKI C332dn není multifunkční. To znamená, že jde pouze o tiskárnu. Neposkytne vám ani služby kopírovací a ani skenování.

Formát, na který můžete tisknout, je A4. Tiskárna má přehledný displej, díky kterému ji můžete v případě nutnosti ovládat ručně. A máte hlavně přehled o stavu aktuálního tisku. Nejtěžší papír, který do tiskárny můžete vložit, je ten s hmotností 220 g/m2.

Samotná tiskárna není zrovna drobeček. Ale ve světě laserových tiskáren patří k menším. Váží 22 kg a její rozměry jsou následující (š x v x h): 410 mm x 242 mm x 504 mm. Barevné náplně v tiskárně jsou oddělené, takže vždy můžete doplnit jen tu, která aktuálně došla.

Výrobce nabízí po registraci zdarma prodloužení záruky z jednoho roku na tři roky. A co je potěšující, tiskárna je vyrobena i s podporou pro Windows 10. konkrétní operační systémy, se kterými bude barevná laserová tiskárna OKI C332dn rozumět, jsou tyto: Vista (32bitová a 64bitová verze) / Server 2008 (32bitová a 64bitová verze) / Windows 7 (32bitová a 64bitová verze) / Server 2008 R2 (64bitová verze) / Windows 8 (32bitová a 64bitová verze) / Server 2012 (64bitová verze) / Windows 8.1 (32bitová a 64bitová verze) / Server 2012 R2 (64bitová verze) / Windows 10 (32bitová a 64bitová verze);Linux PPD; Mac OS X 10.8.5 až 10.11.

Maximální měsíční zatížení tiskárny je 45 tisíc stran. Tohle zatížení je dostatečné i pro větší kancelář. Barevná laserová tiskárna OKI C332dn je díky úrovni tisku vynikající coby tiskárna každodenních pokroků – a to jak v oblasti marketingových, tak i jiných barevných dokumentů přímo ve firmě.