Axiální ventilátor CATA E-100 GTH s výbavou HYGROVentilátor E-100GTH je dvourychlostní ventilátor vhodný do koupelen a na WC, kde není přirozené větrání oknem, nebo kde chcete větrání pomoci právě ventilátorem, protože samotné větrání oknem nemá řízený tok proudu vzduchu. Má však programování pro celodenní odvětrávání, a tak se více hodí do uzavřených prostor.

Na principu digestoře, odsává i vhkost

Axiální ventilátor CATA e100 GTH se systémem dost podobá odvodovému sání, tedy digestrořím, které již tak dlouho používáme v kuchyních. Důležitá je jeho konstrukce, kdy hluk z potrubí nevychází přímo skrz ventilátor do místnosti. Díky čelnímu panelu totiž právě do něj narazí, část hluku se odrazí zpět a jen malá část vyzařuje do boku, což má extrémně příznivý vliv na snížení hlučnosti.

Axiální ventilátor CATA e100 GTH vyvine vyšší výkon v době, kdy jej aktivujete, po zbytek dne jen mírně odvětrává, takže zabraňuje vzniku plísní i zápachu. Pokud by se zvýšila vlhkost v místnosti nad zadanou hranici, ventilátor sám o sobě zvýší rychlost a odvětrává intenzivněji až do doby, než vlhkost zase klesne pod tolerovanou úroveň.

Sepne se na různé pokyny

Výkon ventilátoru se zvýší i na popud externího spínače, když do koupelny či na toaletu vejdete a zapnete jej, většinou zároveň s rozsvícením. Někdy se vypínač montuje zvlášť, aby se při každé návštěvě koupelny nebo toalety nemusel zvyšovat výkon přístroje, pokud to zrovna není potřeba.

Celý proces odvětrávání je řízen mikroprocesorem. Nastavit můžete odvětrávání při vlhkosti, která se dá definovat od 40 do 90 procent. Ale jde nastavit i časový interval vyššího výkonu, a to na 3 – 15 minut od spuštění, kdy axiální ventilátor CATA e100 GTH poběží svou vyšší rychlostí.

Elegantní design

Axiální ventilátor CATA e100 GTH má lákavý design, kdy v místnosti vidíte jen elegantní lesklý panel bílé barvy, případně nerezový nebo i černý, abyste si mohli vybrat podle designu vaší koupelny či toalety. Na panelu svítí modrý LED displej, který zobrazuje aktuální teplotu a vlhkost v místnosti.

Spotřebitelé si axiální ventilátor CATA e100 GTH často montují i do jiných místností, obecně všude, kde byla nainstalována plastová okna. Spotřeba ventilátoru je totiž velmi nízká, pouze 4 W v režimu mikro ventilace, tedy když se jedná o trvalý pomalý chod. A 8 W, pokud se chod zrychlí. Ani hlučnost není nijak vysoká. Pouze 17 dB při trvalém chodu a 31 dB při zvýšení rychlosti větrání. Nižší rychlost větrání pojme 36 metrů krychlových za hodinu, ta vyšší pak 90 metrů krychlových za hodinu.

Zvládne i vyšší vlhkost v koupelně

Stupeň krytí je IP44, to znamená, že axiální ventilátor CATA e100 GTH vydrží i vyšší vlhkost v koupelnách, ve sklepech a v dalších vlhčích místnostech. Montáž je snadná a zcela bez šroubů. Lze však instalovat jak do stěny, tak i do stropu. Motor je vybaven kuličkovými ložisky. Zpětná klapka ve ventilátoru chybí, není součástí balení. Lze ji však samozřejmě dokoupit.

Díky modernímu designu už nehrozí, že budete mít v místnosti mřížky zanesené prachem. Skleněnou nebo nerezovou čelní desku totiž snadno sundáte a omyjete pod tekoucí vodou. Pak ji zase snadno nasadíte zpět. I díky tomu se axiální ventilátor CATA e100 GTH hodí i do běžných obytných místností.

Malý odsávací ventilátor do malé místnosti

Nicméně i tak je nutné si uvědomit, že jde o malý ventilátor, který prožene jen málo vzduchu. Do větší místnosti se nehodí, případně jen jako sada ventilátorů. Ale pozor, citlivějším uživatelům může jeho hluk vadit, protože i nízké otáčky jsou podle postřehů spotřebitelů dost slyšet. V izolované místnosti to vadit nebude, v obytné místnosti pravděpodobně již dost ano.