Miminko už vám vyrostlo? A už to dokonce není ani batole a do autosedačky v kategorii do 18 kg už musí hodně vtláčet ramínka, aby se do ní vešlo, přestože ještě neváží oněch maximálních uváděných 18 kilogramů? Výš už opěrku hlavy posunout nejde? Je nejvyšší čas na změnu. A nemusí ani stát mnoho peněz.

K dispozici je totiž třeba autosedačka SAFETY 1ST Road safe 2016, která je určena pro děti ve váhové kategorii 15 – 36 kg. A vyjde vás na cca tisícovku. Dítě ji bude mít velmi dlouho – vlastně až do doby, než bude vážit oněch 36 kg nebo měřit 150 cm.

V této váhové kategorii rodiče často řeší bezpečnost svých dětí v autě pouze podsedákem. Ten je sice mnohem levnější, ale také neposkytne sebemenší ochranu při bočním nárazu. Takže je jistě lepší si pár stovek připlatit a zainvestovat do celé autosedačky, která je právě i pro boční náraz vybavena. Na trhu lze najít sice mnohem pevnější a robustnější sedačky s ještě lepší ochranou proti bočnímu nárazu, ale v této cenové kategorii to nebude.

Autosedačka SAFETY 1ST Road safe 2016 je velmi lehká, proto se výborně hodí zejména do rodin, kde se často mění auta, kterými jsou děti přepravovány. Pokud jezdíte dvěma auty, není problém sedačku během pár vteřin z auta vyndat a zase ji pak do druhého auta nainstalovat.

Instalace sedačky do auta není nijak složitá, již se využívá pouze obyčejných automobilových pásů, které se provlečou bočník úchytem. Ten zajistí, že bude pás ve správné poloze vzhledem k hrudníku dítěte – právě proto, aby se dítě neuškrtilo nebo naopak aby se pás nezabořil do břicha a nepoškodil vnitřnosti. Proto je autosedačka vybavena dokonce šesti výškově nastavitelnými pozicemi.

Autosedačku můžete dítěti nastavit také do dvou pozic zádové opěrky – aby si cestou mohlo pohodlněji schrupnout. Díky integrovanému vedení pásu bude i připoutání dítěte snadné a ono to brzy zvládne samo. O to se zase ještě urychlí vaše ranní odjezdy do školky.

Až přece jen budete mít pocit, že opěrka zad již vašemu dítěti nevyhovuje, protože už máte velkého a ramenatého chlapa, můžete vyndat celou opěrku – jednoduchým vycvaknutím. A zůstane vám klasický podsedák s velmi pohodlnými područkami (ve srovnání s mnoha samostatně prodávanými podsedáky).

Podsedák už se do auta nijak nepoutá, pouze zvyšuje polohu dítěte v autě tak, aby bezpečnostní pásy nešly dítěti přes krk, ale přes hrudník – jinak by totiž při nárazu hrozilo uškrcení.

Sedačka je praktická i z hlediska údržby – potah je jednoduše snímatelný a lze jej prát v pračce na 30 stupňů. V případě autosedačky SAFETY 1ST Road safe 2016 jde opravdu o hodně muziky za málo peněz.