Chcete, aby vaše miminko při jízdě v autě opravdu leželo? Nikoliv jen v polosedě, ale opravdu leželo? Pak si vyberte autosedačku KIDDY Evoluna i-Size 2017. Má patentovaných několik bezpečnostních systémů, vyhovuje nejnovější evropské bezpečnostní normě ECE R 129 PLUS (i-Size).

Jako zatím jediná dětská autoseačka má Evo-Luna i-Size technologii KLF, což je ve výsledku možnost natavení sedačky do skutečně ležící polohy. To vám nejen uložit batole do sedačky na dlouhou dobu. Ale zajistí také maximální bezpečnost, nejvyšší komfort a dokonalou prevenci. Autosedačka má mimo jiné i vysoké bočnice, proto prevence bočního nárazu je opravdu významná.

V oblasti hlavičky je materiál s flexibilní strukturou. Ten dokáže pohltit ohromnou část energie a případného nárazu. A významně tak zvyšuje bezpečí miminka i batole při jízdě autem.

I na kratší vzdálenosti oceníte tuto sedačku pro náročné rodiče, kteří si přejí pro dítě ve svém autě komfort a bezpečí v jednom. Díky lehu je páteř dítěte v té nejšetrnější poloze. A je zajištěno i ergonomické optimální ležení díky lamelovému roštu, který dobře pohlcuje nárazy.

Proč je poloha v autosedačce v leže výhodnější pro dítě než v polosedě v klasické autosedačce? Protože delší přeprava miminek v běžné v autosedačce, kde jsou v poloze skrčence, omezuje jejich dýchání a křiví páteř. Tím se zakládá na spousty zdravotních problémů zejména u těch dětí, které jsou nuceny s námi cestovat delší časové intervaly. Anebo cesta na nákupy – už nemusíte mít černé svědomí, že nutíte vaše miminko trávit tak dlouhou dobu v poloze jiné, než je leh, který jediný je pro miminka na delší dobu doporučený.

Autosedačka je vybavena také extra měkkou vypolstrovanou textilní vložkou a nabízí rostoucí systém – více polstrování pro malá miminka. Tato polstrování během času vyndáváte průběžně s tím, jak vaše dítě roste. Vyhovovat mu bude autosedačka až do doby, než do doroste do cca 83 cm. Což je ve většině případů okolo 15 měsíců věku.

Sklon zad je nastavitelný – čehož využijete během růstu vašeho miminka a později batolete. Sklon ovládáte pomocí pohybu madlem autosedačky.

Autosedačka KIDDY Evoluna i-Size 2017 je mimo jiné osazena rozměrnou sluneční stříškou, která poskytuje příjemný stín i tehdy, když je slunce v poloze před sedačkou.

Podle názvu modelu autosedačky KIDDY Evoluna i-Size 2017 je zřejmé, že jde o sedačku se systémem Isofix. Lze tedy nainstalovat jen do aut s tzv. Isofix konektory.

Systém Isofix usnadňuje manipulace se sedačkou při nakládání do auta a i při jejím vyjímaní z něj. Není třeba se pokaždé trápit s upevňováním pomocí běžných automobilových pásů, sedačku pouze zacvaknete do v autě upevněného podstavce. Správnost upevnění vám potvrdí ukazatel pro správné připevnění autosedačky. Stejnou službu poskytne i ukazatel stabilní pozice podpůrné nohy.

Autosedašku lze po vyjmutí z Isofix systému nasadit na konstrukci kočárku. Takže ji využijete jako cestovní systém.

Autosedačka je malinko těžší, než by si asi většina maminek přála – váží okolo pěti kilo. Dítě se do autosedačky poutá klasickým tříbodovým pásem, jde tedy upevnění nad rameny a mezi nohama. Spona vede přes stydkou kost, v místech, kde má miminko kromě oblečení ještě i plenu. Spodek spony je samozřejmě podložen polstrováním.

Pásy, kterými se miminko upevňuje, jsou nastavitelné s možností regulace na šířku a výšku. Potah autosedačky je snadno vyjímatelný i čistitelný, klasicky v pračce na 30 stupňů.