Automatická pračka Whirlpool AWE 66710 s horním plněním

Mezi automatickými pračkami jsou ty od firmy Whirlpool považovány za jedny z nejlepších a zákazníci si je ve svých recenzích opravdu vychvalují. Nejinak je na tom pračka Whirlpool AWE 66710 s horním plněním, která zaujme na jednu stranu úspornými rozměry a spotřebou, na stranu druhou bubnem na šest kilo prádla. Tak se na ni pojďme podívat trochu podrobněji.

Jde o pračku do úzkých prostor, která má šířku pouze 40 cm. Hloubku má však klasických šedesát. Je nutno, při rozhodování se o této pračce, vzít v úvahu také fakt, že má poměrně krátké hadice i přívodní elektrickou šňůru. Toto lze samozřejmě elegantně řešit, je však nutno s tím počítat.

Pračka Whirlpool AWE 66710 s horním plněním je vysoká 90 cm, takže její obsluhu budete mít příjemně po ruce. Pračka je vybavena tzv. senzorovou technologií s názvem 6. smysl. Díky této technologii nejen že dobře vypere, ale také poměrně dost ušetří. Pračka patří do skupiny spotřebičů s třídou energetické náročnosti A+++. Pračka má běžnou hmotnost praček, tedy okolo 60 kg (aby bylo umožněno ždímání). Pračka má samozřejmě i systém vyrovnávání nestability.

Pračka Whirlpool AWE 66710 s horním plněním totiž podle množství prádla upraví prací cyklus, který v průběhu praní monitoruje, aby podala optimální výkon s co nejlepším výsledkem. Díky šestému smyslu dokáže ušetřit až 50% energie, vody a času. Ano, jde o pračku, která vám nabídne i poměrně krátké programy praní.

Programů je celkem 18. K nim však nabízí ještě i řadu funkcí, které během praní jistě také oceníte. Funkce Clean+ spočívá v prodlouženém praní při teplotě 25-35°. K čemu slouží? Pro účinnější odstranění skvrn. Naopak k rychlému vyprání jen mírně znečištěného prádla využijete rychlý 15 minutový program.

Vedle základních programů, na které jsme si zvykli už i u obyčejnějších modelů, tu najdete například i program pro praní džín. Ale ohlasy uživatelů naznačují, že džíny jsou po vyždímání ještě poměrně mokré. Pračka Whirlpool AWE 66710 s horním plněním nijak extra silným ždímáním nedisponuje. Maximálně jde o 1000 otáček za minutu. Ale při nastavení programu bavlna je podle uživatelů této pračky ždímání dostačující.

Na pračce Whirlpool AWE 66710 s horním plněním najdete samozřejmě i další nabídky, jakými je třeba odložený start. Pračka má displej, na kterém vidíte, co máte nastaveno a kolik zbývá času do konce praní. Jen je potřeba vzít v úvahu, že šipky na displeji, které označují vybraný program, nejsou snadno viditelné na první pohled. Je potřeba se je nejprve naučit vnímat.

Během běžného praní je pračka s hlučností na úrovni okolo 60 dB, během ždímání jde o 76 dB. Na jedno vyprání pračka spotřebuje průměrně 40 litrů vody. Pračka jsem však vybavená množstevní automatikou, která reguluje spotřebu vody.

Nehledejte tu ale ochranu proti úniku vody, ani systém automatického dávkování pracího prášku. Vnitřní prostor pračky je antibakteriální. Buben je nerezový a materiál nádrže je Duraprop. Po doprání se buben nedokáže vždy přetočit tak, aby ho šlo ihned otevřít, někdy s ním musíte o kousek pootočit.

Nevýhodou, se kterou se ale potýkají snad všechny pračky s horním plněním, je fakt, že zkondenzovaná voda, která se usadila na víku pračky, steče při otevírání dvířek pračky zpět do jejího bubnu.

Že výrobce svým produktům věří, to dokazuje prodloužená pětiletá záruka na pračku Whirlpool AWE 66710 s horním plněním.