Přemýšlíte nad novou pračkou? A nechcete jen obyčejnou pračku za pět tisíc, která sice vypere, ale nenabídne žádné nadstandardní funkce? Zaměřte se na pračku Samsung WW70K5210UW/LE. Je vybavena mnoha funkcemi, které vás možná překvapí. Výhodná je i velikost bubnu, který pojme 7 kilo prádla.

Začněme dvířky, jejich přizpůsobení budete pravděpodobně využívat nejčastěji. Dvířka jsou totiž složena ze dvou částí, respektive ze dvou dvířek. Jedna dvířka jsou pro otevírání celého vstupu do pracího bubnu a pro klasické plnění prádlem anebo vyndávání prádla po vyprání. Druhá dvířka jsou mnohem menší, jsou výřezem v těch větších dvířkách a lze je kdykoliv otevřít. I během praní.

Proto si nemusíte lámat hlavu s tím, když po zapnutí pračky přijde manžel s tím, že zapomněl do koše s prádlem hodit ještě i včerejší špinavé ponožky. Prostě jen otevřete dvířka a přidáte ponožky k praní (tedy pokud máte v pračce zrovna prádlo správné barvy a typu). Pokud perete na jemný program, můžete ke konci cyklu do pračky přihodit i prádlo, které se má prát ručně nebo velmi jemně.

Plusek už je na trhu celá řada a pračka Samsung WW70K5210UW/LE má za energetickou třídou A přidaná ještě tři pluska. Prádlo vyždímá až na 1200 otáček za minutu, ale pokud sušíte prádlo venku nebo v samostatné místnosti, bohatě si vystačíte s 800 až 1000 otáčkami za minutu  – dost ušetříte na energii.

Topné těleso pro ohřev na praní je potaženo speciální povrchovou úpravou. Díky ní se na něm neusazuje vodní kámen. A pračka tak vydrží prát opravdu hodně dlouho.

Pračka disponuje 14 programy a 8 speciálními funkcemi. Byly na ni použity i nové technologie v praní. Jednak je vybavena pracím bubnem, který má výstupní otvory tvarované do tvaru diamantu. Tím chrání textilie mnohem účinněji, než běžné bubny.

Speciální funkcí automatické pračky Samsung WW70K5210UW/LE je bublinkování. Pračka vhání do bubnu nejen vodu, ale vzduch, čímž ještě před zahájením praní vytváří hustou pěnu. Bublinky z husté pěny pronikají do prádla mnohem rychleji než koncentrovaný tekutý či sypký prací prostředek. Prádlo díky tomu můžete prát i v chladné vodě tak účinně jako při použití teplé vody. Díky tomu opět ušetříte energii.

Problémem mnoha praček je i dlouhé praní. U pračky Samsung WW70K5210UW/LE můžete využívat funkci SuperSpeed, která urychluje odstřeďování. Prací doba se nezkrátí, odstředění ano. Takže celková doba očisty vašeho prádla zůstává stejná, ale vy ušetříte čas.

Jako v autoservisu si budete připadat při použití funkce Smart Check. To je totiž diagnostika chyb a poruch pračky – stejně jako když přijedete do opravy s autem. Tam jej nejdříve napíchnou, aby zjistili, co s autem vlastně je. S pračkou Samsung WW70K5210UW/LE to je stejné. Ne, nemusíte ji nikam vozit. Stačí vám chytrý telefon a aplikace, do níž pračka zasílá informace o svém provozu i stavu. A vy tak v rané fázi případné poruchy budete mít přehled, že se něco děje. A můžete včas zavolat odborníky, kteří si s tím poradí.

Pokud máte prádlo propocenější a flekatější než obvykle, můžete využít funkci Bubble Soak. Jde o lázeň z pěny, kterou pračky vytvoří z vody, vzduchu a pracího prostředku na začátku praní. Tentokrát však nezačne hned prát, ale nechá prádlo v lázni půl hodiny odpočívat a odmáčet se.  Tím ušetříte na odstraňovačích skvrn, které jsou jednak chemicky agresivní a jednak poměrně drahé.

Občas je nutno vymýt pračku. A kdy? Tohle vám na sebe pračka prozradí zcela sama. Vždy po 40 pracích cyklech nahlásí, že je vhodné ji vyčistit. A dokáže to jen holou vodou, kterou si ohřeje na opravdu vysokou teplotu.

Výrobce poskytuje desetiletou záruku na motor pračky. Motor má velmi tichý provoz, a to díky tomu, že obsahuje permanentní magnet. Je tak i ekonomičtější