Pokud plánujete nákup automatické pračky s předním plněním, ale nechcete do ní příliš investovat nebo si to teď prostě nemůžete dovolit, bude dobrou volbou automatická pračka ECG EWF 1051 MA+. Nízká pořizovací cena je opravdu velkou výhodou této pračky.

Jde o pračku s předním plněním, která najednou vypere až 5 kg prádla. Ideální množství je však 2,5 kila prádla na jedno praní. V návodu se uvádí 3 kg syntetiky a 2,5 kila bavlny. Proto se pračka hodí spíše pro menší domácnosti. Volit můžete mezi 15 programy, dvěma doplňkovými funkcemi a odstřeďovat budete moci rychlostí maximálně 1000 otáček za minutu. Doplňkovými funkcemi je praní bez odstřeďování anebo předpírka pro lepší výsledek praní.

Pračka se postará o nejen dobré vyprání, ale i o to, aby se prádlo po ždímání lépe vyvěšovalo – má totiž funkci ke snížení míry pomačkání prádla. Pračka je vybavena i dětskou pojistkou, takže i pokud máte doma batole, jistě vám pračku jen tak nespustí.

Pračka dokáže kontrolovat tvorbu pěny tak, aby nedocházelo ke zbytečným přetlakům. Prací buben je nerezový a okolní vana je vyrobena z polypropylenu. Pračka je trochu náročnější na spotřebovanou energii, patří do třídy A+ (některé pračky najdete i ve třídě A+++).

Automatická pračka ECG EWF 1051 MA+ je osazena také detektorem závad. Hlučnost pračky je dle zkušeností uživatelů spáše nižší. I výsledky praní jsou dobré, uživatelé jsou s pračkou celkově spokojeni.

Někdy si pračka ne zcela dobře poradí s malými kousky prádla, jako jsou třeba dětské pokožky. Ty se, coby nečistota, zaseknou v gumě bubnu, a tudíž se pak ani nevyperou. Malé kousky prádla proto raději perte v ochranných síťkách, pro tuto pračku to bude jistější.

Pokud zvolíte ekonomický program praní, bude trvat jen 80 minut, což je, ve srovnání s dražšími pračky, o hodně méně. Vyprání je přitom ve výsledku dobré. Bavlněný program trvá klasické 3 hodiny tak, jako u ostatních automatických praček (ale najdete i čtyřhodinové).

Co na automatické pračce ECG EWF 1051 MA+ jistě oceníte, je jednoduché ovládání pomocí kolečka. Naopak trošku problém bude při vyndávání zásuvky na prací prostředky. Pokud je chcete jen naplnit, je vše v pořádku a pohybují se lehce. Problém nastane v době, kdy chcete celou zásuvku vyjmout, abyste ji vyčistili. Budete muset trošku víc zabrat…

Přestože pračka ždímá jen na 1000 otáček za minutu, prádlo bude vyždímané dobře. Chybět vám možná bude ukazatel zbývajícího času praní, ale pokud si zvyknete nastavovat si třeba na telefonu odpočítávání času, nebudete s tím mít nejmenší potíž. Pračka má systém vyrovnávání nestability, takže během odstřeďování nevibruje a je stabilní.

Pračka nemá dořešeno dávkování aviváže, která nateče do prádla hned při hlavním praní. Nelze ani přidat vodu k hlavnímu pracímu cyklu, což jiné pračky většinou umožňují. Zde můžete řešit zapnutím samostatného máchání po té, co pračka dopere. Jen to chce vaši pozornost a jedno otočení knoflíkem na pračce navíc…

Na druhou stranu však jistě oceníte některé z programů, jako jsou například studené praní syntetiky na mírně znečištěné (jen zpocené) prádlo z umělých tkanin, eko praní i pro spodní prádlo a jinou bavlnu anebo rychlé praní i pro bavlnu, pokud je znečištěna jen mírně.