Pokud se do pračky potřebujete dostávat vrchem a zároveň jste náročnějším zákazníkem, tak vězte, že pračka AEG Lavamat L88560TL vám poskytne veškerý komfort, který od praní prádla v pračce s vrchním plněním čekáte. Navíc budete mít ještě i parní programy.

Součástí balení této pračky je i hadice s bezpečnostním ventilem. Díky tomu je instalace bezproblémová a zvládne ji i průměrný chlap – nemusí ani být kutil, aby si s tím poradil.

Už když vám pračka dorazí domů a vy ji rozbalíte, zjistíte, že na první pohled je kvalitně zpracovaná. Oceníte i použití materiálů, které rozhodně nejsou z těch nejlevnějších. Cena pračky je na první pohled opravdu znát.

Pračka nabízí mnoho programů a různých kombinací. I přes široký výběr toho, co má pračka dělat, je nastavení konkrétního programu jednoduché, logické, v podstatě intuitivní. Názvy programů jsou v angličtině, ale názorné piktogramy a český návod pomohou i těm, kdo angličtinu neovládají.

Po otevření pračky (po vyprání) stéká sražená voda po dvířkách dolů, a bohužel podle ohlasů uživatelů pračky teče voda i někam dovnitř do pračky. Dvířka praček s horním plněním ostatních výrobců na tom ale bohužel nejsou o nic lépe.

Jistě oceníte velký a přehledný displej, na kterém vidíte jednak nastavený program, jednak jeho osobní přizpůsobení, ale také zbývající čas praní. Invertorový motor zajistí, že pračka není nijak hlučná – ale pozor, jen pro běžnou populaci.

Někteří citliví jedinci reagují na nízkofrekvenční zvuky vydávaní invertní motory a stěžují si na tyto motory jako na mnohem hlučnější, než tomu bylo u starších praček. Běžný jedinec bude slyšet jen zvuky napouštění vody, pak zvuky převalujícího se prádla a potom samozřejmě odstřeďování. Invertní motor s magnety je založen na bezkartáčové technologii, která snižuje vibrace a opotřebení. Tím poskytuje maximální výkon při minimálním hluku.

Odstředění může probíhat až v rychlosti 1500 otáček za minutu, po kterém vyndáte prádlo téměř suché, ale také dokonale odsmraděné díky parnímu praní. Někteří uživatelé nastavují parní praní pro všechny prací programy, jiní striktně jen na to prádlo, které je na parní praní určeno. Vždy musíte myslet na to, že při parním praní nesmí prádlo mít plastové části, jako například flitry nebo knoflíky.

Délka pracích programů je neobvykle dlouhá, i ke čtyřem hodinám. Ale lze ji zkrátit podle osobní potřeby – i po kratším praní bude prádlo dobře vyprané. A pokud použijete parní program, jistě se dokonale zbavíte například i smradu z cigaretového kouře, pokud jste se před tím potkali s kuřákem.

Pračka je díky invertorovému motoru velmi úsporná, co se týká spotřeby energie. Je ve třídě A+++. A její výrobce poskytuje desetiletou záruku na motor. Pračka AEG Lavamat L88560TL je dokonce ještě o deset procent úspornější, než je nastavení energetické náročnosti pro třídu A se třemi plusky.

Pračka si dobře poradí i s nejjemnějším prádlem, ale také se silně znečištěnými kousky. Na jemné prádlo je tu systém ProTex Plus, který bude k prádlu natolik šetrné, že bude dlouho vypadat jako nové.

Pračka si podle váhy náplně sama nadávkuje množství použitého pracího prostředku. Nádobka na prací prostředek se dobře vyndává a také dobře funguje. Pračku lze naplnit až šesti kily prádla. I přes to je široká pouhých 40 centimetrů. Vhodná je tedy i pro menší domácnosti, které nedisponují, například v koupelně, dostatkem prostoru k umístění pračky běžné velikosti. Hloubka je klasických 60 centimetrů.

Pračka AEG Lavamat L88560TL po doprání vždy sama nastaví buben do horní pozice, abyste ho mohli rovnou otevřít a vyndávat prádlo.  I s nádobkou na prací prostředek se vám bude dobře manipulovat.

Ochrana proti vytopení je dnes již automatickým vybavením každé lepší pračky. Automatická pračka AEG Lavamat L88560TL má však i parní funkce, o kterých tu již bylo psáno. Parní funkce slouží k osvěžení prádla, tedy k tomu, aby vypadalo a vonělo lépe, ale také abyste jej z pračky tahali co nejméně zmačkané. Díky páře bude prádlo i měkčí.