Nemáte kde sušit prádlo? Nebo sice máte, ale potřebujete mít prádlo suché během krátké doby? Nechcete si vypraným a sušícím se prádlem zbytečně zavlhčovat interiér? Řešením je pračka se sušičkou. Automatická pračka a sušička CANDY CSW4 364 D/2-S vám své služby nabídne za cenu stejnou, jakou byste dali za běžnou pračku bez sušičky od firmy více si zakládající na své značce.

Velkou výhodou je i fakt, že jde o dva přístroje v jednom. Takže nemusíte hledat místo pro dva velké spotřebiče, stačí klasický prostor na jednu běžnou automatickou pračku s předním plněním.

Přestože jde o kombinovaný spotřebič, je pračka schopná pojmout až 6 kg prádla najednou, bavlny o něco méně. Při praní můžete volit mezi 16 programy a doplnit je speciálními nastaveními. Rekordní je pračka v praní na rychlý způsob, kdy nabízí zrychlené praní na 14 minut, prodloužit ho lze na 30 nebo 44 minut, podle potřeby.

Sušička suší o něco menší množství prádla, proto je potřeba o sušení uvažovat již před praním anebo sušení rozdělit nadvakrát. I sušení nabízí více variant, podle toho, jaké prádlo zrovna v sušičce máte. Podle typu textilií si totiž lze nastavit různé teploty sušení. Díky tomu bude sušící proces optimalizovaný právě pro ten typ prádla, který chcete sušit. Důležitá je i šetrnost sušení. Jinak budete sušit bavlněné ručníky, jinak jemná tílka a spodní prádlo. Na výběr také maté sušení při vysoké i nízké teplotě.

Praní i sušení můžete navolit najednou před začátkem praní. Musíte ovšem myslet na to, že sušička zvládne maximálně 4 kila prádla, proto pračku zaplňte jen ze zhruba poloviny jejího objemu. Nejrychlejší program praní a sušení trvá necelou hodinu, takže pokud si zašpiníte něco, co budete ještě ten den potřebovat na sebe nebo v domácnosti, tímto programem to hravě vyřešíte.

Uživatelé hodnotí sušení automatické pračky a sušičky CANDY CSW4 364 D/2-S spíše jako průměrné, prádlo je jakoby sušené párou a po dokončení programu suché není. Po pověšení na sušáky prý však doschne velmi rychle. Nejúčinnější je podle uživatelů program sušení smíšených tkanin (suché do skříně). Pokud do bubnu přidáte vonné ubrousky, bude prádlo krásně voňavé. A ušetříte za aviváž, kterou není nutné použít, pokud plánujete prádlo sušit v sušičce.

Vymožeností automatické pračky a sušičky CANDY CSW4 364 D/2-S je technologické řešení s názvem Smart Touch. To vám nabízí ovládat pračku vaším smart phonem. Stačí k tomu stáhnout do telefonu aplikaci Candy Simply-Fi a aktivovat funkci NFC. Telefon pak přiložíte na ovládací panel a vše nastavujete přímo v telefonu. Jen netuším, čím oceníte tuto vymoženost přínosem, když je stejně nutno s telefonem stát přímo u pračky – snad lepší nastavení ovládání na displeji mobilního telefonu.

Ale možná ano, protože v této aplikaci si do telefonu stáhnete dalších 40 programů praní a sušení vaší pračky a sušičky CANDY CSW4 364 D/2-S. Jaké programy jsou v nabídce? Například program na praní plyšáků či odstranění zápachu kouře. V záložce aplikace s názvem tipy a triky najdete také speciální vychytávky, rady a návody. Dokonce si tu můžete sledovat statistiku vaší pračky – spotřebu vody a elektřiny, nejpoužívanější programy.

Jednu z vychytávek ocení zejména pánové nebo starší děti: hlasovému asistentovi nadiktujete, jaké a jak moc zašpiněné prádlo budete prát, a aplikace vám následně doporučí nejvhodnější program.

Pračka a sušička CANDY CSW4 364 D/2-S se řadí do energetické třídy B – je to dáno právě sušením. I spotřeba vody je větší, až 110 l na jeden prací cyklus. Pračka odstřeďuje až na 1300 otáček za minutu a počítat musíte i s tím, že sušení je hlučnější než praní.

Uživatelé si stěžují na to, že v dávkovači pracích prostředků zůstává po vyprání poměrně hodně vody. Použité materiály na výrobu pračky taky uživatele příliš nenadchly, plasty po krátké době přestanou doléhat, což zejména zvýší hlučnost provozu pračky.

Na pračce je tlačítko pauzy, které, podle ohlasů uživatelů, nepřiměje pračku k tomu, aby si dala pauzu ve svém provozu. Pokud tedy budete chtít změnit nastavení praní, musíte pračku zcela vypnout, chvíli počkat, pak ji zapnout a naprogramovat znovu.