Žádný drobeček. To je asi to první, co člověka napadne při pohledu na lednici Gorenje NRS 9181 CX. Dvoudveřová lednice v americkém stylu, která je kombinací lednice a mrazáku a je vyvedená v nerezu, zaujme na první pohled. Nejedná se o nic levného, ale to platí pro celou skupinu těchto chladících spotřebičů.

Je nutné brát v úvahu, že se jedná v podstatě o tři spotřebiče v jednom, tedy lednici (na pravé straně), mrazák (vlevo) a ještě i ledovač, který je integrovaný do dveří mrazáku. A navíc jde opravdu o velký spotřebič, s rozměry 91 cm na šířku, 177 cm na výšku a k tomu téměř 74 cm do hloubky. Lednice poskytne objem 380 litrů, mrazák 179 litrů.

U lednice můžete počítat s mnoha zabudovanými funkcemi a zajímavými doplňky. Začněme například LED osvětlením, které je elastické, poskytne lepší viditelnost a také lepší přehled o tom, co máte v lednici uloženo. A to při desetkrát nižší spotřebě, ve srovnání s běžnými žárovkami, kterými lednice bývají běžně vybavovány.

Také počítejte s akustickým varovným signálem, pokud ji necháte příliš dlouho otevřenou, velmi přehledně členěným vnitřním prostorem, do kterého uložíte přesně to, co potřebujete.

V lednici jsou 4 skleněné police, dále 3 výsuvné police, respektive šuplíky, jedna speciální nádoba na maso, dále polička na mléčné výrobky, vložka na vejce, a ještě i dvě zásuvky na 2 zásuvky na zeleninu. Dále multibox na sýr a máslo.

Mrazák je také vybaven LED osvětlením, dále dvěma koši pro uchování zmrazených potravin a dvěma zásuvkami pro skladování zmrazených potravin.

Lednice je velmi dobře izolovaná a pro výrobu byl použitý kvalitní nerezový materiál.

Lednice i mraznička jedou sice na jeden motor, ale oba prostory jsou ovládané elektronicky, nastavení je na dvířkách. Pro změnu nastavení tedy rozhodně nemusíte sahat do vnitřního prostoru lednice a můžete si nastavit přesně tu teplotu, kterou v lednici nebo v mrazáku vyžadujete.

Lednice je doplněna o automatický výrobník ledu a o dávkovač chlazené vody. Pokud tyto lednice neznáte, tak vězte, že k tomu, aby mohly led a chlazenou vodu produkovat, je musíte připojit přímo na vodovod. Žádný zásobník na vodu u tohoto modelu není. Ledovač si uživatelé lednice poměrně chválí, jen si stěžují na to, že kousky ledu létají i mimo lednici.

Jestliže americkou lednici potřebujete postavit do místa, kde připojení na vodu možné není, bude nutné poohlédnout se po modelech značky LG, která jako jedna z prvních u nás lednice s integrovaným zásobníkem na vodu dodává.

Lednice byla vybavena funkcí supercool, která dokáže udržet ideální, tedy nastavenou teplotu v lednici i tehdy, když ji najednou zaplníte velkým množstvím potravin, tedy po nákupu. Funkce sníží teplotu na tři stupně a po následujících 6 hodin ji bude udržovat, aby všechny přinesené potraviny řádně prochladly a nepodléhaly příliš brzké zkáze.

Mrazák je schopen během 24 hodin zamrazit celých 13 kg vložených potravin. Lednice je samoodmrazovací. Váha lednice je poměrně velká, 107 kg. Je proto výhodné využít služeb těch obchodů nebo přepravců, kteří ji dopraví až do místnosti, ve které bude lednice nainstalovaná. V rámci jedné místnosti s ní posunete pak již celkem hravě, je vybavena čtyřmi kolečky.

Lednice Gorenje NRS 9181 CX má velmi tichý provoz, pouze 41 decibelů. Takže vaši domácnost nebude nijak rušit. Energetická třída také není k zahození, konkrétně A+.

Lednice disponuje regulací vlhkosti, která minimalizuje vznik námrazy na zadní stěně spotřebiče. Klimatická třída, do které je lednice určená, je SN a T, tedy ji můžete mít v místnostech s teplotou mezi +10 a +43 stupni celsia.