Pokud se bavíme o chladničkách a mrazničkách, nesmíme zapomínat na americké kombinace chladniček s mrazničkou, které se i Česku těší stále větší oblibě. Jde o dva vedle sebe stojící spotřebiče, které jsou zabudované do jednoho obalu. Takže tu není lednice nad mrazákem nebo opačně, ale lednice i mrazák jsou vedle sebe.

Celkový objem je 517 litrů

Americká kombinace chladničky s mrazničkou Klarstein Grand Host XL je ohromná, celkový objem je totiž 517 litrů. Německá značka Klarstein je známá tím, že přináší na trh inovativní produkty do moderních domácností, kde si jejich členové zakládají také na designu.

Tato lednice s mrazákem je určena pro velký proé rodiny, žijící dál od nákupních center, takže si tyto rodiny dělají větší zásoby a nakupovat jezdí jen jednou za čas. Výborně se tento produkt hodí i do domácností, kde je velká zahrada nebo kde se chová dobytek na maso – takže skopové, králičí, krůtí, husí nebo vepřové maso se dá pak snadno uskladnit ve velkém mrazáku a postupně si odebírat zase až do další „zabíjačky“.

Spotřeba jen A++

Americká kombinace chladničky s mrazničkou Klarstein Grand Host XL nabídne spotřebu elektrické energii v kategorii A++, což při její velikosti rozhodně není špatné. Navíc je vyrobena ve velmi elegantním designu z černého skla a rukojeťmi z nerezové oceli, takže vaší kuchyni dodá punc luxusu, případně jej utvrdí. Lednice se sice nehodí do úplně každé kuchyně, někde by asi působila jako pěst na oko, ale pokud máte velkou kuchyň a moderní kuchyňskou linku, bude sem Klarstein Grand Host XL sedět jako ulitá.

Total no frost

Mrazák nabídne funkci total no frost, takže se o jeho odmrazování vůbec nebudete muset starat. Celkově můžete do mrazáku nacpat 172 litrů mražených produktů, respektive tak velký je prostor, co americká kombinace chladničky s mrazničkou Klarstein Grand Host XL v mrazáku nabídne. V lednici je pak zbývajících 345 litrů.

Je nasnadě, že rozměry tohoto produktu budou přímo obří, pojďme se na ně podívat. Velikost je cirka (š x v x h): 90 x 177 x 66 cm. Při bližším prozkoumání těchto údajů ale vidíte, že zase o tolik se lednice od těch běžných, na které jsme zvyklí, neliší. Je samozřejmě široká, ovšem je nutné si uvědomit, že jde vlastně o dva spotřebiče stojící vedle sebe.

Váží 110 kg

Výrobce k lednici dodává dvoumetrový kabel, takže možná ani nebude problém s připojením do sítě. Hmotnost americké kombinace chladničky s mrazničkou Klarstein Grand Host XL je však 110 kg, takže v jednom člověku si s její instalací doma poradit nelze.

Chladnička chladí v rozmezí od 8 do 2 stupňů Celsia, mrazák pro změnu od – 14 do  – 18 stupňů Celsia. V samotné chladničce jsou 4 nastavitelné police, 4 odkládací prostory ve dveřích chladničky, jedna stabilní police a jedna velká zásuvka na ovoce a zeleninu.

Podobné rozložení lednice i mrazáku

Mrazák nabídne podobnou strukturu, tedy 4 police nastavitelné, jednu stabilní polici a jednu velkou zásuvku. Zde se systém uskladnění v mrazáku dost liší od toho, na co jsme zvyklí u evropských výrobků, i mrazák má jen police, takže se sem dávají spíše větší balíky s potravinami. Zásuvka je pouze jedna. I mrazák má odkládací prostory ve dveřích.

Velmi pohodlné je ovládání. Díky ovládacímu panelu na displeji na dveřích lze mít zvenku kdykoli přehled o převládajících teplotách uvnitř lednice nebo mrazáku.  Panel je dotykový, takže teploty se dají pohodlně a snadno nastavit. Displej nesvítí pořád. Pokud se panel delší dobu nestiskne, zobrazení informací a ovládání zmizí, takže zůstane jen bezchybná černá skleněná přední stěna americké kombinace chladničky s mrazničkou Klarstein Grand Host XL.

LED osvětlení pomůže v orientaci

Lednice i mrazák jsou vybaveny LED osvětlením, což zajistí dokonalý přehled ve vnitřním prostoru, i když bude v okolí lednice šero.