Výhody elektrické sekačky se silným, a přesto tichým motorem, dále výhody benzínové sekačky, kdy není potřeba se nechat omezovat kabelem – tyto dvě přednosti má v sobě zakomponovány Akumulátorová sekačka Makita DLM431PT2. Je dodávaná se dvěma bateriemi a také se dvěma rychlo nabíječkami. Baterie jsou pro rychlo nabíjení uzpůsobeny a neničí se tím.

Akumulátorová sekačka Makita DLM431PT2 je vybavena silným motorem poháněným dvěma akumulátory Li-ion 18V. A sami uživatelé sekačky uvádějí, že jsou jejím výkonem příjemně překvapeni. Výsledek sekání je stejně dobrý jako sekání elektrickou sekačkou napojenou na kabel (tedy lepší než výsledek sekání motorovou – tedy benzínovou sekačkou).

Akumulátorová sekačka Makita DLM431PT2 je navíc vybavena i technologií XPT, která uživatelům umožňuje použití sekačky i v prostředí se zvýšenou prašností nebo vlhkostí. Proto není nutné bát se sekání po dešti nebo naopak v místech, kde je tráva suchá a na prašném podkladu.

Rukojeť sekačky je upravena pro pohodlnou práci, má osvědčené ergonomické tvarování. Výhodou je i hlavní ovládání přes celé madlo, proto je jedno, zda si sekačku pořídí pravák nebo levák. Vedle indikátoru stavu baterie tu je i indikátor naplněnosti koše, což ušetří mnohé pohledy do sběrného koše, jestli už ano nebo ještě ne.

Koš má objem 50 litrů, takže poskytne dost místa k tomu, aby nebylo nutné je vyprazdňovat každou chvilku. Samozřejmostí je i mulčovací záslepka, která umožní mulčování při sekání méně vzrostlé trávy.

Akumulátorová sekačka Makita DLM431PT2 jako celek váží 18 kilogramů, což není zrovna nejméně. Ve srovnání s modely na elektřinu jde o poměrně těžkou sekačku. Ale když ji porovnáme se sekačkami benzínovými, je lehoučká. Vzhledem k tomu, že jezdí po zemi, je s ní manipulace poměrně snadná. Ale sekačka patří k větším strojům, záběr sekání je 43cm. Není tedy určená pro ty nejmenší pozemky. Lépe ji využijete spíše ve větších zahradách.

V tomto případě jsou součástí dodávky 2 baterie Li-ion 18V/5,0Ah. A nechybí ani montážní klíč SW17. Výška sekání se nastavuje snadno, centrálně jednou páčkou. Rozsah nastavení výšky sekání není nijak oslňující, ale pro běžného uživatele dostatečný. Konkrétně lze sekat trávu na výšku 20 – 75 mm. Na anglický trávník si tedy sekačku nepořizujte, na ten běžný ano. Celkově nabídne akumulátorová sekačka Makita DLM431PT2 třináct výškových poloh sekání trávy.

Díky akumulátorům a provozu na elektrickou energii jsou velmi snadné starty motoru. A jsou spolehlivé. Motor se rozhodně nebude dusit v hustší trávě. Ale ani se nespálí, o to se postará pojistka.  Motor a celková konstrukce sekačky jsou natolik dobře udělané, že sekačka Makita DLM431PT2 bez problémů naplní celý koš, aniž by cokoliv zůstávalo za ní. Nevýhodou je však fakt, že při vyndávání plného koše se trocha většinou vysype na zem, proto možná bude lepší vyprazdňovat jej o něco dříve.

Uživatelé doporučují buď dokoupit náhradní sadu baterií, aby bylo možné sekat kdykoliv (jedna sada vždy bude nabitá), nebo o sekání pravidelně přemýšlet předem a dávat baterie dopředu nabít. Samotné nabíjení zabere asi 50 minut, což není až tak velký časový objem. Když jsou baterie plně nabité, je sekačka o trochu hlučnější než v době, když se baterie již částečně vybijí.

Odpadá nutnost údržby sekačky, která je nezbytná u sekaček benzínových. Stačí jen po sekání očistit a může se jít zaparkovat. Madlo je zcela sklopné, aby bylo snadné sekačku buď skladovat, nebo i převézt, kamkoliv je potřeba. Vzhledem k nižší hmotnosti a samostatnému provozu bez kabelu ji lze snadno využít i jako sekačku dopravovanou na chalupu či chatu nebo třeba k babičce, které pomáháte se sekáním trávy.

Větší nevýhodou je samozřejmě cena sekačky, která však je vyvážena spojením výhod ze sekaček elektrických a sekaček benzínových, přičemž jejich nevýhody zcela potlačuje (údržba a těžké starty sekaček benzínových, k tomu nutnost brát ohled na kabel u sekaček elektrických).