Kdo si neporadí s benzínovým motorem, ale přitom nechce být při vyžínání omezován kabelem, ten může sáhnout po akumulátorovém křovinořezu. Výrobce Makita dovedl vybavení stroje k dokonalosti tím, že součástí balení jsou nejen dva akumulátory, dvojitá rychlo nabíječka, které umožní rychlé nabíjení obou akumulátorů najednou. Stroj je totiž poháněn dvěma akumulátory BL 1850B s kapacitou 18 V / 5,0 Ah.

Motor křovinořezu Makita DUR365UPT2 je samozřejmě elektrický. Díky tomu má velmi tichý chod a také minimální vibrace. Ano, akumulátor samozřejmě dost limituje dobu sečení. Ale stroj je vybaven nově: má nový spolehlivý bezuhlíkový motor, který umožňuje delší použití křovinořezu na jedno nabití akumulátoru.

A tímto by měly být rozfouknuty pochyby všech z vás, kdo váháte, zda si jej pořídit nebo ne. Cena je sice vysoká. Ale použití křivinořezu Makita DUR365UPT2 je opravdu komfortní. Nejste omezeni ani benzínovým motorem (což je většinou překážka pro ženy – už jenom ho nastartovat dá mnohdy dost zabrat) a nejste omezeni ani kabelem – tedy nemusíte stále dávat pozor, abyste si jej nepřesekli.

Další silnou stránkou tohoto vyžínače je fakt, že váží pouhých 4,7 kg. A s touhle hmotností si poradí opravdu každý. I žena, která patří spíše mezi drobnější typy. A díky rozměrům (d x š x v): 1823 mm × 610 mm × 460 mm je snadná jakákoliv manipulace s ním. Sečení je prostě ve výsledku pohodlné a snadné i pro ženy.

Na vyžínač Makita DUR365UPT2 není potřeba ani dávat žádný větší pozor v prašném nebo dokonce vlhkém prostředí. Je totiž vyroben pomocí technologie XPT umožňující použití v prostředí se zvýšenou prašností nebo vlhkostí.

Jedinou velkou nevýhodou je fakt, že si práci s aku křovinořezem Makita DUR365UPT2 musíte vždy předem naplánovat. Nepůjde o žádná spontánní rozhodnutí typu: tak a teď tu vysekám tenhle koutek, už to přerostlo. Rozhodnutí bude muset znít: tak a zítra (dnes odpoledne) tu vysekám tenhle koutek, už to přerostlo – jdu nabít akumulátory. Nutnost plánovat je ale odměněna nízkou hmotností a pohodlím při sekání. Navíc malé prostory vysekáte i s akumulátorem jen částečně nabitým od minule.

A ani se nemusíte bát, že stroji bez varování dojde šťáva. Je totiž vybaven indikací stavu nabití akumulátoru. Na výběr při sečení vždy máte mezi ocelovým nožem a strunou. Strunová hlava je také součástí balení. K tomu ještě adaptér krytu, poutko na šňůru, kterou lze dokoupit. Navíc ještě i imbusový klíč, abyste ho nemuseli hledat doma nebo na chatě v dílně či v kůlně. A k tomu i velmi příjemná taška na nářadí.

Uživatelé oceňují vysokou kvalitu tohoto přístroje, který opravdu vydrží. Trochu se zapotíte s montáží a z počátku možná i s obsluhou, protože ty nejsou v návodu dostatečně podrobně popsány. Takže si předem zajistěte pomoc technicky zdatného souseda.